Pirmadienis, 7 balandžio, 2025

Naujausi

Kai tai sužinosite, daugiau niekada nebeskalbsite drabužių 40°C temperatūroje

Kokioje temperatūroje geriausia skalbti drabužius? Statistiškai dauguma žmonių juos skalbia 40°C temperatūroje. Ir tai yra dažnai nesąmoninga, bet brangiai kainuojanti klaida. Netrukus paaiškinsime, kodėl skalbti drabužius 40°C temperatūroje yra bloga idėja.

Įprotis skalbti 40°C temperatūroje

Skalbimas 40°C temperatūroje toks populiarus yra dėl įpratimo ir tiesiog patogumo. Dauguma žmonių įsitikinę, kad tai universalus nustatymas, kuris tiesiog puikiai veikia, ir kam apsunkinti savo gyvenimą ir kiekvieną kartą skalbiant galvoti apie temperatūros ir skalbimo ciklo nustatymus, jei viską galima atlikti vienu universaliu nustatymu.

Visa tai šiek tiek paradoksalu – dabartinės šiuolaikinės skalbimo mašinos turi daugybę nustatymų ir kartais reklamuojamos, kad jose galime tiek daug užprogramuoti ir nustatyti įvairių veiksmų. Dauguma iš mūsų tiesiog nenori apsisunkinti savo gyvenimo. Ir tame nėra nieko blogo. Didžiąją dalį skalbinių visada galite skalbti naudodami tuos pačius nustatymus ir tą pačią temperatūrą. Tik daugeliu atvejų šiam tikslui neverta rinktis 40°C temperatūros. Yra geresnė, „universali“ temperatūra, tik nedaugelis ją žino.

Kodėl skalbti drabužius 40°C temperatūroje – ne pats geriausias sprendimas?

Kodėl skalbti drabužius 40°C temperatūroje yra bloga idėja?

Atsakymas labai paprastas, nors jis tikriausiai jus nustebins. Neverta daugumos skalbinių skalbti 40°C temperatūroje, nes šiais laikais dauguma šiuolaikinių skalbimo mašinų taip gerai ir efektyviai skalbia drabužius, kad daugumą drabužių galima skalbti 30°C temperatūroje. Galbūt manote, kad tai labai nereikšmingas skirtumas – 10° į vieną ar kitą pusę, kas čia tokio… Tačiau tiesa yra ta, kad jūsų piniginei tai labai svarbu! Nes tas pats skalbimo ciklas, kai skalbiama 40°C ir 30°C temperatūroje, sunaudoja labai skirtingą energijos kiekį. Daugumoje skalbimo mašinų šis rodiklis yra 0,5 kWh, kai skalbiama 40°C temperatūroje, ir tik 0,3 kWh, kai skalbiama 30°C temperatūroje. Esant dabartinėms elektros energijos kainoms, tai labai didelis skirtumas, jei manote, kad paprastai plaunate 2 kartus per savaitę. Net ir esant mažesniam dažniui, šį skirtumą pajusite savo sąskaitoje už elektrą. Tačiau tikriausiai to nepajusite, kai kalbėsime apie jūsų drabužių švarą. Taigi, neverta permokėti!

Žemesnė temperatūra prisideda prie drabužių ilgaamžiškumo
Skalbimas žemesnėje temperatūroje yra švelnesnis audiniui: mažiau dėvisi spalva, audinys nesusitraukia, mažesnė rizika pažeisti delikatesnius pluoštus. Tad taupote ne tik elektrą, bet ir lėčiau „dėvite“ savo drabužius.

Kada 40 °C (ar daugiau) visgi yra būtina?

  • Kai skalbiate labai nešvarius audinius (pvz., sporto aprangą, apatinius, virtuvinius rankšluosčius, patalynę)
  • Kai norite sunaikinti bakterijas, virusus ar dulkių erkutes (ypač aktualu alergiškiems žmonėms)
  • Kai tai reikalauja etiketėje nurodytos skalbimo sąlygos

Nuotraukos @Canva

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Jaunystės paslaptys: 5 įpročiai, kurių verta laikytis nuo 20 metų

Jaunystė – tai ne tik amžius, bet ir gyvenimo būdas. Įvardyti įpročiai, kuriuos verta įgyti 20 metų, kad ilgai išlaikytumėte energiją, jaunystės jausmą. Būkite aktyvūs...

Paštetas: sveiko skanėsto receptas Velykų pusryčiams

Naminis paštetas – tai ne tik užkandis, bet ir tikras vaikystės skonių prisiminimas. Velykų dieną jis patiekiamas prie margučių, krienų ir šviežios duonos, puikiai...
---