Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Ką galite pagaminti iš senų megztinių, jei juos sukarpysite?

Jei negyvenate tropikuose ar bent jau subtropikuose, tada dar viena šilta antklodė namuose tikrai kažkada bus reikalinga. Bandant įsigyti kokybišką naują, gresia tikra trauma: kainos kandžiojasi, o pasirinkimo – maža. Laimei, turime paprastą sprendimą. Siūlome pasigaminti šiltą antklodę savo rankomis!

Ir tikrai, kam pirkti antklodę, jei ją lengva pasiūti. Pavyzdžiui, iš senų megztinių. Pasikuitę spintoje tikrai rasite keletą tokių, kurių niekas nenešioja. Medžiagos spalva neturi reikšmės – čia net kuo spalvingiau, tuo geriau. Siūsime šachmatų principu.

Kaip pasisiūti antklodę

Priklausomai nuo norimo antklodės dydžio, medžiagos kiekis skirsis. Štai ko jums reikia standartinės antklodės 140×200 cm projektui.

Jums reikės:

  • senų megztinių (skaičius priklauso nuo megztinių dydžio);
  • kamšalo medžiagos 140×200 cm;
  • pamušalui storos medvilnės 190×230 cm.

Gaminimo eiga:

1. Pirmąjį megztinį padėkite ant lygaus darbinio paviršiaus. Iš visų tinkamų elementų (nugarėlių, kišenėlių, jei tokios yra, rankovių) iškirpkite 21 x 21 cm dydžio kvadratėlius. Tą patį padarykite su likusiais megztiniais. Iš viso jums reikia 70 tokių kvadratų.

2. Į juostelę susiūkite 7 skirtingų spalvų kvadratus. Padarykite 10 šių ruošinių. Taigi, būsite sunaudoję visus 7×10=70 kvadratų.

3. Sujunkite juosteles palei ilgąją pusę. Susiūkite visas 10 juostelių į vieną audinį.

4. Padėkite medvilninį pamušalą ant grindų. Padėkite kamšalą viršuje, centre. Tada padėkite susiūtą iš kvadratukų audinį blogąja puse ant kamšalo, o gerąją – į viršų. Gausite ruošinį, kur medvilninio audinio kraštai išsikiš po 15 cm iš visų pusių.

5. Užlenkite išsikišusius kraštus ir susmeikite smeigtukais su kvadratukų sluoksniu. Suformuokite įstrižus kampus. Ištempkite ir tada susiūkite.

Antklodė, pasiūta savo rankomis, yra baigta! Ji gali būti naudojama kaip pagrindinė antklodė arba ypač šaltomis naktimis kaip priedas prie pagrindinės antklodės. Puiki priežastis suteikti antrą gyvenimą seniems daiktams, ar ne? Sėkmės, tikimės, kad meistriškumo pamoka bus naudinga!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---