Kuo kokybiškesnis deginamas produktas, tuo mažiau susidarys pelenų, tačiau visiškai jų išvengti neįmanoma ir kiekvienam teks susidurti su klausimu – „ką daryti su likusiais pelenais?“. Aišku, pelenų panaudojimo variantų gali būti pačių įvairiausių, todėl skubėti jų paprasčiausiai utilizuoti tikrai neverta. Juk jie gali būti ir itin naudinga medžiaga, išbandykite tai.
Daugelis mūsų šalia namo turi gėlyną, gyvatvorę, yra įsirengę šiltnamį ar daržą. Tuomet daug galvoti nereikia, kadangi deginant granules susidarę pelenai gali keliauti tiesiai į lauko ar šiltnamio žemę. Jie puikiai pasitarnaus kaip trąšos, kurios padės augalams augti, brandinti derlių ar krauti žiedus. Aišku, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kokios žemės reikia augalams, rūgštinės ar , visgi, šarminės. Atminkite, kad pelenai šarmina dirvą, todėl jie tiks tik tam tikrų specifinių rūšių augalams arba tais atvejais, kai žemė natūraliai yra per rūgšti.
Taigi, tokia natūrali trąša puikiai pasitarnaus, kai kieme auga levandos, o darže, pavyzdžiui, kopūstai, pupos arba žirniai. Lygiai taip pat pelenai gali pasitarnauti ir kaip dezinfekcinė priemonė, kuri leis paruošti šiltnamį kiekvieną pavasarį prieš naują sezoną. Galbūt neįtikėtina, bet pelenai padės sunaikinti šiltnamio kenkėjus bei sulaukti gausesnio derliaus. Ir visais atvejais tam puikiai tiks deginant medžio granules susidarę pelenai. Žiemos arba kūrenimo sezono metu sukaupti pelenai padės pasiruošti vasarai ir pasirūpinti sodo, daržo ar šiltnamio augalais.
Kodėl svarbu, kad iš sudegusių granulių gauti pelenai būtų kokybiški?
Visos medžio granulės atrodys labai panašiai, todėl renkantis vertėtų atkreipti dėmesį tiek į jų pagrindinę informaciją, tiek ir į sudėtį. Kokybiško produkto aprašymas bus trumpas, kadangi jo sudėtyje nebus pridėtinių medžiagų, o tik natūrali mediena. Vien tik medienos pakanka, jog tinkamai apdirbus smulkias medžio detales galima būtų išgauti tinkamo kietumo bei standartinės formos granules, kurios netgi sudegusios ir pavirtusios šiluma bei pelenais gali dar pasitarnauti ir tręšiant dirvą. Pasikartosime, tam tiks tik tie pelenai, kuriuose nėra degimo metu susidariusių papildomų medžiagų.
Tai akcentuojama todėl, jog kartais medžio granulės yra gaminamos kitu būdu – pasinaudojant cheminiais junginiais, kurie neretai išlieka net ir degimo metu. Tokių pelenų, kurių sudėtyje yra išlikusių cheminių medžiagų, naudoti kaip trąšų tikrai negalima. Savo sudėtyje cheminių medžiagų turintys pelenai netiks ne tik tam, bet ir paprasčiausiai į aplinką jų negalima išpilti, nes galima pakenkti natūraliai dirvos pusiausvyrai.
Todėl visuomet prieš pasirenkant medžio granules vertėtų įsitikinti, jog jos yra visiškai natūralios. Tik tuomet ir galutiniame jų produkte, pelenuose, nebus nieko kito kaip tik natūralios medžiagos, kurios galės dar ir papildomai pasitarnauti. Be to, toks produktas ir jį deginant bei taip šildantis namus bus saugesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas, kadangi į aplinką neišsiskirs kenksmingos ir neaiškios kilmės medžiagos.
Kokybiško produkto nauda akivaizdi
Ir tai dar ne viskas, pasirinkus kokybišką gaminį galima ne tik papildomai panaudoti jo pelenus arba jaustis ramiai, jog neteršiate gamtos, tačiau neretai toks produktas pasižymės ir kitomis geresnėmis savybėmis. Medienos apdirbimo technologija be pridėtinių cheminių medžiagų leis sukurti pačios aukščiausios kokybės granules, kurios degdamos išskirs ir kur kas daugiau šilumos, o tai reiškia, kad šildymas su jomis bus efektyvesnis.