Šiame straipsnyje sužinosite 7 paprastus patarimus, kaip susidoroti su galvos skausmu pasikeitus orams. Būkite visada sveiki!
Rudenį ar žiemą nėra prasmės kovoti su galvos skausmo priežastimis – jūsų organizmas reaguoja į magnetines audras ir atmosferos slėgio pokyčius. Tačiau, jei blogai jaučiatės, visada galite rasti būdų, kaip sau padėti. Šiame straipsnyje sužinosite keletą būdų, kaip atsikratyti galvos skausmo.
Kaip susidoroti su galvos skausmu pasikeitus orams
- Masažas
- Tempimo pratimai.
- Šiltas arba šaltas kompresas.
- Kontroliuokite maisto, kurio sudėtyje yra kofeino, vartojimą.
- Nevalgykite tik sauso maisto
- Atkreipkite dėmesį į riešutus, pupeles ir imbierą.
- Sukurkite mikroklimatą.
- Masažas
Moksliškai įrodyta, kad jei dažnai kenčiate nuo galvos skausmų ir bent 2-3 kartus per savaitę skirsite laiko masažui, galvos skausmo priepuolių bus bent perpus mažiau ir jie bus daug silpnesni.
Masažas atkuria kraujotaką ir leidžia kūnui atsipalaiduoti, todėl sumažėja spazmai, kurie yra pagrindinė skausmo priežastis. Be to, labai malonus yra galvos masažas. Masažuokite galvą lygiais sukamaisiais judesiais nuo pakaušio link kaktos. Už slėgio normalizavimą atsakingas biologinis taškas yra po pakaušio gumburiu.
- Tempimo pratimai
Nemalonius skausmus sukelia kraujo sąstingis kaklo srityje ir dėl to, kad raumenys sustingsta ir „suakmenėja”. Tai paprasta! Ištieskite kaklą, pakeldami galvą į viršų, tada lenkdami galvą žemyn, paskui į kairę ir į dešinę ir galiausiai atlikdami sukamuosius judesius galva. Galutiniame kiekvieno judesio taške patraukite kaklą ir išlaikykite jį tokioje padėtyje 10 sekundžių. Tada pailsėkite penkias sekundes ir pereikite prie kito judesio.
- Šiltas arba šaltas kompresas
Jei skausmas pulsuoja, prie smilkinių, kuriuose yra svarbios arterijos, aprūpinančios krauju galvos smegenų žievę, galima pridėti šalto ledo arba drėgną rankšluostį. Šiek tiek sumažinus temperatūrą, galvos skausmas greitai nuslopsta.
Jei skausmas vargina, uždėkite ant kaklo ką nors šilto, kad kraujagyslės prasiplėstų ir sumažėtų spaudimas.
- Kontroliuokite maisto vartojimą, kurio sudėtyje yra kofeino
Kofeinas gali sutraukti kraujagysles aplink smegenis, o tai sukelia migreną. Daugiau nei 3 puodeliai maltos arba 5 puodeliai greito paruošimo kavos sukelia galvos skausmo problemas. Stenkitės sumažinti jų vartojimo kiekį arba pereiti prie gėrimų be kofeino.
Nepamirškite, kad kartusis šokoladas neabejotinai naudingas širdžiai, tačiau jame taip pat yra kofeino, ir jis yra vienas iš produktų, sukeliančių galvos skausmą.
- Nevalgykite tik sauso maisto
Smegenis supantis audinys sudarytas iš 90% vandens, todėl dehidratacija sukelia nervų dirginimą ir skausmą. Jei negausite pakankamai skysčių, kraujas krešės, todėl jūsų reakcija į orą dar labiau pablogės. Kasdien išgerkite nuo 1,5 iki 2 litrų vandens. Jei užkandžiaujate keliaudami, būtinai užgerkite sausą maistą vandens stikline.
- Atkreipkite dėmesį į riešutus, ankštines daržoves ir imbierą.
Mikroelementas magnis reguliuoja kraujo tekėjimą į smegenis ir cukraus kiekį kraujyje. Jo yra šviežiose žaliose daržovėse, pomidoruose, riešutuose, pupelėse ir avižiniuose dribsniuose. Kartu su vitaminu B6 jis reguliuoja autonominę nervų sistemą ir mažina jautrumą meteorizmui (galite įsigyti vitaminų kompleksą su šiomis medžiagomis).
Taip pat tiems, kuriems dažnai skauda galvą, naudinga dažniau valgyti imbierą. Jo veiklioji medžiaga – kapsaicinas – blokuoja kai kurių medžiagų, sukeliančių kraujagyslių uždegimą ir migreną, poveikį. Kapsiacino taip pat yra garstyčių sėklose ir aitriosiose paprikose.
- Sukurkite mikroklimatą
Negalime kontroliuoti to, kas vyksta už lango. Tačiau kiekvienas gali namuose susikurti savo galvai naudingą mikroklimatą. Labai dažnai negalite susidoroti su galvos skausmu be vaistų vien todėl, kad nemokate atsipalaiduoti. Todėl nuolat pervargstate.
Skirkite „iškrovos” minutes – bent 20 minučių po darbo dienos klausykitės malonios foninės muzikos (geriausia be žodžių, kad nesusikoncentruotumėte į dainos prasmę ir nepradėtumėte niūniuoti), išmokite kontroliuoti savo kvėpavimą (kvėpuokite pilvu, „numuškite” kvėpavimo ritmą – tai padės sumažinti stresą). O svarbiausia – turite priprasti trumpam išvalyti galvą nuo visų pašalinių minčių! Mokslininkų teigimu, per dieną įsisaviname tik 5-7 proc. reikalingos informacijos, o visos kitos mintys yra tušti žodžiai.