Mūsų močiutės dažniausiai skalbdavo savaitgaliais, nes reikėdavo išplauti krūvą per savaitę susikaupusių nešvarių rūbų ir porą patalynės komplektų, kuriuos dažniausiai keisdavo šeštadienį. Jos turėjo mirkyti skalbinius, virinti paklodes ir trinti ant skalbimo lentos apykakles ir rankogalius, o tai užtrukdavo. Tik nedaugelis galėjo sau leisti prabangą įsigyti skalbimo mašiną, todėl šis įrenginys buvo tikrai ne kiekvienuose namuose.
Šiuolaikiniai namų ūkiai – kitas reikalas. Dauguma žmonių net neįsivaizduoja savo gyvenimo be įvairiausių technologijų, madingų robotų ir populiarių prietaisų. Jie gali skalbti bet kurią dieną, nes tam nereikia ypatingų pastangų: visą darbą atlieka skalbimo mašina.
Vis dėlto, niekas nėra apsaugotas nuo netikėtų elektros šuolių, elektros tiekimo ar vandens tiekimo sutrikimų, dėl kurių skalbimo mašina sustoja. Nauji modeliai gali tęsti procesą po akimirkos „mąstymo“, o kitiems reikia pagalbos. Programos gedimas yra dažna problema, su kuria žmonėms tenka susidurti. Deja, daugelis žmonių nežino, kaip iš naujo paleisti skalbimo mašiną.
Svarbu atsiminti, kad katilai, šaldytuvai, televizoriai ir kiti įrenginiai dažnai sugenda būtent tada, kai tinkle atsiranda elektros srovė: šiuo metu įtampa gali būti 250 V, o įrenginiai skirti 220 V įtampai. Jei dingtų maitinimas, rekomenduojama atjungti visą įrangą nuo laidų. Ant kabelio, prie kurio jungiami buitiniai prietaisai, rekomenduojama sumontuoti relę arba įtampos keitiklį, kuris veiks esant per dideliems galios šuoliais.
Tokiu atveju nutrūkus elektros tiekimui, kištuko negalima ištraukti iš lizdo. Atsiradus elektrai, skalbimo mašina turėtų vėl pradėti veikti. Ji turi daryti tą patį, kai čiaupe nėra vandens: tai yra, trumpam sustoti ir tada tęsti plovimą. Jei taip nenutiks, skalbimo mašiną turėsite paleisti patys. Kaip paleisti skalbimo mašiną sugedus programai?
Jei jūsų skalbimo mašina susipainioja, pristabdykite ją ir vėl įjunkite. Turite paspausti mygtuką „Pradėti / pristabdyti”. Kai šis bandymas nieko neduoda, pabandykite po pauzės pasirinkti kitą plovimo režimą ir vėl įjunkite būgną. Nepadėjo? Ištraukite kištuką iš lizdo, tada vėl įkiškite ir pakartokite visus veiksmus.
Skalbimo mašina gali pranešti apie klaidą, kai yra per daug apkrauta. Pavyzdžiui, kai kurios medžiagos gali sugerti per daug drėgmės, todėl jų svoris padidės dešimt kartų. Ši problema bus išspręsta išimant daug vandens sugėrusius daiktus ir naudojant skalbimą (skalavimą) per du kartus.
Pasitaiko, kad skalbimo metu iš sistemos dingsta vanduo. Jei turite papildomų atsargų, tuomet per angą milteliams galite įpilti vandens kiekį, reikalingą skalbimo mašinos veikimui. Skalbimo mašina ūžia, kai prisipildo skysčio. Kai būgnas pilnas, dūzgimas nutrūksta. Tai bus tarsi signalas, kad skalbimo mašinai pakanka vandens. Norėdami laiku įpilti vandens, turite stebėti plovimo etapus.
Ilgesniam laikui išjungus elektrą, skalbti teks baigti patiems. Jei paliksite viską kaip yra, skalbiniai įgaus nemalonų kvapą, kurio bus sunku atsikratyti. Pirmiausia būtinai ištraukite kištuką iš lizdo! Tada reikia išleisti vandenį iš būgno per filtrą ir tik tada galite atidaryti dureles. Dabar galite išimti daiktus ir plauti juos rankomis.
Jei elektros ir vandens tiekimas buvo atkurtas, bet po visų manipuliacijų skalbimo mašina neveikia, teks kviesti specialistą.