Sekmadienis, 27 balandžio, 2025

Naujausi

Gydytojai neabejoja. Per dažnas prausimasis gali būti pavojingas

Klausimas: „Kaip dažnai reikia praustis?“ iš pradžių gali pasirodyti netikėtas ar net sukelti šypseną. Juk visi tikriausiai žino atsakymą, tiesa? Pasirodo, nebūtinai. Kai kurie gydytojai teigia, kad dauguma iš mūsų daro klaidą prausdamiesi… per dažnai.

Higiena yra svarbi, tai žino net maži vaikai. Tačiau pasirodo, kad ja rūpindamiesi daugelis iš mūsų darome didelę klaidą. Viskas priklauso nuo prausimosi dažnumo. Kanados ir JAV gydytojų teigimu, nėra taip jau akivaizdu, kaip dažnai reikėtų praustis.

Ar galima praustis per kruopščiai?

Gydytojai sako, kad taip. Dr. Sandy Skotnicki, knygos „Beyond Soap“ (liet. „Už muilo ribų“) autorė teigia, kad per dažnas viso kūno plovimas gali būti žalingas. Ji aiškina, kad muilas atima iš odos apsaugą nuo mikrobų ir alergenų. Kita vertus, daktarė Robynne Chutkan, išleidusi 4 knygas apie įvairius sveikos gyvensenos aspektus, teigia, kad prausimasis su muilu sunaikina naudingas bakterijas ir mikroorganizmus, gyvenančius ant odos. Davidas Leffellas iš Jeilio medicinos mokyklos taip pat nepritaria per dažnam prausimuisi. Jis pabrėžia, kad prausimasis sausina odą ir daro ją jautresnę pažeidimams.

Jak często się myć, aby nie zaszkodzić organizmowi? Fot. Freepik

Kaip dažnai turėtumėte praustis?

Deja, šiuo klausimu trys minėti ekspertai tarpusavyje nesutaria. Leffellas mano, kad galima praustis kasdien, tačiau reikėtų vengti ilgų maudynių (optimali trukmė – 3 minutės, o maksimali – 30 minučių) ir vengti karšto vandens. Skotnicki ir Chutkan laikosi kiek kitokios nuomonės. Jos rekomenduoja kasdien kruopščiai ir su muilu plauti tik tris vietas – kojas, pažastis ir kirkšnis (įskaitant lytinius organus). Tai vietos, kuriose labiausiai linkusios daugintis bakterijos ir grybeliai. Likusias kūno dalis plaukite tik vandeniu. Kas gali nuskambėti netikėtai, gydytojai pataria šios procedūros laikytis net po intensyvių treniruočių.

Jak często się myć, aby nie zaszkodzić organizmowi? Fot. Freepik

Kaip apsaugoti odą nuo išsausėjimo maudantis vonioje?

Kaip minėjome, odos būklei neigiamą poveikį daro ilgos maudynės karštame vandenyje. Jei turite galimybę, prauskitės tik trumpai, duše ir drungname vandenyje. Tačiau jei norite atsipalaiduoti vonioje, į vandenį įpilkite priemonės, kad oda neišsausėtų. Pakanka 2-3 šaukštų alyvuogių aliejaus, 8 šaukštų natūralaus medaus arba cinamono ir gvazdikėlių miltelių. Tačiau nepamirškite vonioje nesėdėti per ilgai. Po sunkios dienos atsipalaidavimui turėtų pakakti 15 minučių, o 30 minučių yra absoliutus maksimumas. Išlipę iš vonios, dar drėgną odą patepkite losjonu arba kūdikiams skirtu aliejumi.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Sekmadienio romantiškas horoskopas (balandžio 27 d.): Keletas Zodiako ženklų leisis į netikėtą finansinę kelionę, kupiną malonių staigmenų!

Pasiruošę suderinti savo dieną su kosmosu? Šiandienos horoskopas atskleidžia galingas įžvalgas, kurios gali viską pakeisti! 🌌 Panirkite į savo astrologinį vadovą žemiau. ♒ Vandenis...

Ledų gamyba namuose: paprasta ir smagu!

Karštą vasaros dieną nėra nieko geriau už gaivinantį šaltą desertą. O kas gali būti smagiau, nei pasigaminti ledų patiems namuose? Tai ne tik paprasta,...
---