PVC langai atsirado šeštojo dešimtmečio pabaigoje, tada, norint juos gerai išreklamuoti, daliai Vokietijos gyventojų jie buvo padovanoti. Jų namuose plastikiniai langai buvo montuojami visiškai nemokamai – kaip alternatyva seniems mediniams langams. Dėl to jie tapo modernumo ir turtingumo simboliu.
Žmonės prie jų akimirksniu priprato. Tie, kurie jų dar neturėjo, pastebėjo jų fenomenalumą pas savo kaimynus. Paaiškėjo, kad geriau į juos investuoti, bet nesirūpinti dėl šalčio namuose per žiemą, taupant šildymą! Net atšiaurios žiemos plastikinių langų dėka jų šeimininkams nebuvo baisios.
Tačiau dabar situacija visiškai priešinga – šiuolaikiniai žmonės PVC langus keičia mediniais! Ir ne todėl, kad jie nustojo taip gerai laikyti šilumą. Jų eksploatavimo metai leido pastebėti ne tik jų pliusus, bet ir minusus.
Plastikinių langų trūkumai:
- Jie yra labai sandarūs, o tai, viena vertus, yra jų pranašumas ir, kita vertus, trūkumas. Taip, šiluma iš kambarių neišeina į lauką ir į vidų šaltis neturi kelio. Tačiau dėl to grynas oras taip pat turi ribotą prieigą, o tai neigiamai veikia ventiliaciją. Todėl dėl PVC langų gali atsirasti grybeliai ir pelėsis ant sienų bei kampuose, tai taip pat gali sukelti kvėpavimo problemas. Namuose gyvenantys žmonės pradeda skųstis prastesne nuotaika, galvos skausmais ir kitais negalavimais, jei nesirūpina tinkamu patalpų ar buto vėdinimu.
- Juose yra visas arsenalas nuodingų medžiagų, reikalingų jų gamybai. Pavyzdžiui, švinas, kuris (patekęs į organizmą) sukelia rimtų sveikatos problemų. Patvirtintų tyrimų, kad langų gamyboje naudojamos medžiagos išsiskiria naudojant langus nėra, tačiau verta rinktis langus su PZH sertifikatu.
- Jie nėra labai atsparūs mechaniniams pažeidimams ir sunkiai pataisomi.
- Plastikiniai langai yra tikra dovanėlė vagims – juos labai lengva atidaryti iš išorės.
- Jie linkę įtrūkti dėl to, kad jų medžiaga aukštoje temperatūroje plečiasi, o žemoje temperatūroje susitraukia.
Tačiau jei vis tik nuspręsite įsigyti tokius langus, paprašykite pardavėjo kokybės sertifikato.