Budistų vienuoliai išsiskiria neįtikėtina ramybe, gerumu ir vidine harmonija. Jie dažnai dalijasi savo įgūdžiais ir sugebėjimais su tais, kurie taip pat nori rasti vidinę ramybę. Čia pateikiami patarimai, kurie padės lengviau gyventi ir neprarasti savikontrolės.
Būti pozityviu žmogumi yra labai naudinga, nes gerumas atveria mums naujas duris ir padeda pritraukti meilę bei sėkmę. Budistų patarimai skirti išmokti gerumo ir teisingai suprasti pasaulį, jo dėsnius.
Stenkitės nekurstyti konfliktų
Nėra nė vienos gyvenimo situacijos, kurioje būtų galima 100 % pasakyti, kad konfliktas yra visiškai pagrįstas. Kartais geriau tiesiog atleisti pažeidėjui ir neatsakyti jam tuo pačiu. Taip nutrauksite blogio grandinę. Jei neigiamai reaguosite į viską, kas bloga, ką daro aplinkiniai žmonės, išlikti ramiam bus tiesiog neįmanoma. Gerbkite žmones ir prisiminkite, kad visi esame skirtingi.
Pagarbiai elkitės su savo siela ir kūnu
Pagarba sau yra taikaus gyvenimo pagrindas. Žmogus, kuris savo kūną traktuoja kaip vartojimo išteklių, niekada neras harmonijos. Tai apima ne tik žalingus įpročius, bet ir dvasinę pusiausvyrą, harmoniją ir baimių, nerimo bei neigiamų minčių atsikratymą. Šią harmoniją galima pasiekti specialiomis meditacijomis, bendraujant su maloniais žmonėmis.
Būkite lankstus
Nebijokite pakeisti savo pasaulėžiūros, papildydamas ją skirtingų mokymų detalėmis. Nebandykite vadovautis tik viena doktrina. Tai išmokys diplomatijos ir gebėjimo priimti bei suprasti kito žmogaus situaciją.
Kartais žmonės mūsų atžvilgiu elgiasi blogai. Užuot parodę kantrybę ir supratingumą, mes iškart juos pasmerkiame už tam tikro kodekso ar taisyklės pažeidimą. Pirmiausia reikia išsiaiškinti, kodėl žmogus taip pasielgė, pastatyti save į jo vietą ir suprasti jo motyvus. Toks požiūris padės išlikti ramiam bet kokioje situacijoje, kad ir kaip sunku tai atrodytų.
Turimos žinios nėra absoliuti tiesa. Pasaulyje nėra tiesos, kuri tiktų visiems ir duotų atsakymus į visus klausimus, nes yra begalė situacijų, kurių kiekviena turi savo tiesą.
Atsiribokite nuo visko, kas jus erzina
Išmokite atsipūsti. Jei viršininkas jus užerzino, išeikite į gryną orą, pasivaikščiokite. Jei šeimoje kilo konfliktas, geriau nutraukite dialogą, nepilkite žibalo į ugnį. Mandagiai pasakykite, kad pokalbį tęsite vėliau.
Sunkiomis gyvenimo akimirkomis mus užvaldo emocijos, todėl gebėjimas sustoti ir laiku padaryti pertrauką yra labai svarbus. Jei jaučiate, kad kyla problemų, geriau būkite pasirengęs pakeisti aplinką. Aplinkos pakeitimas turi teigiamą poveikį žmogaus energijai, pašalina tai, kas neigiama, ir užkerta kelią neigiamoms emocijoms.
Apsvarstykite kiekvieną žodį
Budistų vienuoliai labai dažnai tyli, nes supranta, kad žodžius reikia tarti tik tinkamais momentais. Vienas neteisingas žodis gali išprovokuoti konfliktą, ką nors įžeisti. Jei išmoksite valdyti žodžius, suprasite, kaip valdyti mintis. Tai padės išmokti būti ramiam ir taikiam.
Niekam neprimeskite savo tiesų
Yra išmintingų žmonių, kurie turi ypatingą požiūrį į pasaulį. Daugelis jų nuolat bando primesti savo nuomonę kitiems. To negalima daryti, nes tokiu veiksmu mes sutrikdome kito žmogaus ramybę ir jo neigiama energija persiduoda mums. Verta patarti tik tiems, kurie to prašo.
Pvz., net jei jums patiko šie budistų patarimai ir jūs jų laikotės, neprimeskite jų kitiems žmonėms. Galbūt jie dar nepasirengę priimti šių tiesų arba turi savas tiesas. Neišmokysite to, kuris nenori mokytis.
Lai jūsų gyvenime vyrauja ramybė!