Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Atkreipkite dėmesį, kaip vonios kambaryje pakabinate rankšluosčius. Galite užsikrėsti pūsleline!

Statistiškai dauguma žmonių rankšluosčius laiko vonios kambaryje. Tai nestebina, nes po maudynių reikia su kuo nors nusišluostyti. Šiame straipsnyje sužinosite, kodėl rankšluostis vonios kambaryje gali tapti bakterijų veisykla.

Higienos normų pagrindu, visi naudojasi rankšluosčiais (kad nuo odos būtų pašalintas drėgmės perteklius). Dėl to juos reikia keisti naujais vidutiniškai kas tris dienas. Verta paminėti, kad vonios kambarys yra labai drėgna vieta, kurioje labai greitai vystosi bakterijos ar grybeliai.

Kaip laikyti rankšluosčius vonios kambaryje?

Dažniausiai jie kabinami ant radiatoriaus arba vonios kambaryje, kad greičiau išdžiūtų. Tai geri būdai, nes drėgni rankšluosčiai, pakabinti ant pakabos, neturi galimybės tinkamai išdžiūti. Dėl to ant jų, kaip grybai po lietaus, dauginasi bakterijos ir gali sukelti odos ligas. Dažniausi netinkamai laikomų rankšluosčių naudojimosi padariniais yra spuogai ir pūslelinė. Tačiau netinkamo rankšluosčių laikymo vonios kambaryje pasekmės tuo nesibaigia. Labai didelė dalis žmonių vonios kambariuose turi gipso kartono plokštėmis išklotas sienas. Jei prie jų prisiglaudžia drėgni rankšluosčiai, šios sienos automatiškai pradeda pelyti. Tik sausi rankšluosčiai gali liestis su gipso kartono plokštės sienomis.

Ręcznik w łazience może wywołać duże szkody, fot. freepik

Kaip vonios kambaryje prižiūrėti rankšluosčius?

Svarbiausia užtikrinti higieną – reguliariai skalbti rankšluosčius ir tinkamai juos laikyti. Tai labai svarbu, nes iš vienos internetinės svetainės sužinojome:

„Rankšluosčiai turi sąlytį su daugybe bakterijų, juos (rankšluosčius) turėtume skalbti po trijų dienų naudojimo ne žemesnėje kaip 60 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Skalbimo metu verta įdėti keturis valgomuosius šaukštus maistinės sodos ir acto. Šios medžiagos pasižymi antibakteriniu poveikiu. Sausus ir išskalbtus rankšluosčius reikėtų laikyti spintoje. Tai neleis ant jų nusėsti bakterijoms ir dulkėms, kurios vėliau gali patekti ant odos.“

Ręczniki łazienkowe należy jak najczęściej prać, fot. freepikPelėsis vonios kambaryje išnyks naudojant šiuos du ingredientus

Viskas, ko jums reikia, tai greipfrutų žievelės ir actas, kuriuos reikia sumaišyti santykiu 1:2. Sudėję ingredientus, palikite priemonę kelioms dienoms šiltoje ir pavėsingoje vietoje. Galiausiai tiesiog supilkite preparatą į buteliuką su purkštuku ir užpurkškite ant pelėsio. Per kelias minutes mišinys pradės veikti, todėl pelėsio greitai atsikratysite.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---