Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Ar norite dar šiais metais užauginti naują derlių? Neatidėliokite ir pradėkite sėją liepos mėnesį!

Vasara – tai sezonas, kai viskas gražiai žydi ir brandina vaisius. Jei nusipirkote sėklų ir nežinote, ar jas galite sėti – nedvejokite! Sužinokite, ką sėti liepos mėnesį, kad derliaus sulauktumėte dar šį sezoną.

Dažniausiai pavasarį planuojame lysves, galvojame, ko mums reikės ir kokių norime sėklų. Tačiau nedaugelis žino, kad konkrečias daržoves galima pradėti auginti ir vasarą. Taip išnaudosite palankų laiką ir orą joms auginti.

Ką sėti liepos mėnesį?

Verta prisiminti, kad liepą reikėtų sėti ne visas daržovių veisles, nes kai kurioms iš jų augti reikia daugiau laiko. Todėl rinkitės tas, kurios greitai auga ir kurių negąsdina trumpas vegetacijos laikotarpis. Tokie augalai yra šie:

  • Burokėliai;
  • Agurkai;
  • Rudeniniai ridikėliai;
  • Krapai;
  • Žiediniai kopūstai;
  • Lapiniai kopūstai;
  • Kaliaropės;
  • Rukolos;
  • Špinatai;
  • Salotos.

Zasiane w lipcu dadzą równie obfity plon, fot. freepik

Kaip pasirinkti kaimyninius augalus arba kur sėti daržoves liepos mėnesį?

Prieš įrengiant daržą verta žinoti tam tikrus dalykus, kurie pravers kiekvienam daržininkui. Tai susijusios su taisyklėmis, kaip sėti daržoves šalia viena kitos, nes augalai gali vienas kitam padėti arba pakenkti. Todėl burokėliai bus geri svogūnų, cukinijų, žirnių, kaliaropių ar krapų kaimynai. Tačiau ridikėliams patiks žiediniai kopūstai arba morkos. Kopūstai ir svogūnai gerai augs šalia salotų, o kaliaropės ir špinatai derės šalia pupelių. Gerai parinkta kaimynystė ir iš anksto apsodintos lysvės pagerins ir kelis kartus padidins derlių. Be to, augalai taps atsparesni ligų ir kenkėjų atakoms, o daugelis jų pasidalins maisto medžiagomis.

Sianie warzyw musi być zawsze przemyślane, fot. freepik

Kaip paruošti dirvą sėjai?

Po žiemos (jau pavasarį) turėtumėte paruošti dirvą ten, kur norite auginti daržoves. Taip pat pravartu atsikratyti daugumos piktžolių, nes jos paprasčiausiai yra nereikalingos. Tada nustatykite konkrečių lysvių dydį. Jos turėtų būti bent 1,2 m pločio. Iš abiejų pusių reikėtų palikti maždaug 30 cm pločio takelį. Taip bus daug lengviau atlikti tokius darbus kaip ravėjimas. Kita vertus, lysvės ilgis priklauso nuo to, kokias daržoves ketinate sodinti, ir nuo sklypo ar daržo ploto. Kai daržas suplanuojamas, į lysves reikėtų įterpti mėšlo arba komposto, kad dirvožemis būtų patręštas.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---