Ar jaučiate, kad jums vis sunkiau užmigti? Dėl visko kaltas nuolatinis stresas ir greitas gyvenimo tempas, prie kurio mūsų organizmas nėra pripratęs. Atsipalaidavimo stoka ir miego trūkumas sukelia rimtas pasekmes. Šiame straipsnyje sužinosite metodą, kaip greitai užmigti!
Miego problemos – tai vis dažniau pasitaikantis negalavimas ne tik daug prie kompiuterio dirbantiems žmonėms. Žiūrėjimas į telefono ekraną prieš miegą ar netinkama mityba turi neigiamos įtakos mūsų būklei. Laimei, yra būdų, kaip liautis skaičiuoti avis prieš miegą.
Kodėl negalime užmigti?
Šį klausimą užduoda žmonės, kurie kiekvieną naktį lovoje vartosi nuo šono ant šono. Deja, bet miego problemos tampa labai dažnos tarp įvairaus amžiaus žmonių. Veiksnių, lemiančių šią būklę, yra daug. Vieni iš dažniausiai ekspertų įvardijamų yra šie:
- stresas ir nerimas: kasdienė įtampa, asmeninės, finansinės ar profesinės problemos;
- blogi įpročiai: nereguliarus miego laikas, kofeino ar alkoholio vartojimas prieš miegą, elektroninių prietaisų naudojimas;
- netinkamos sąlygos: per aukšta arba per žema miegamojo temperatūra, triukšmas arba ryški šviesa, nepatogus čiužinys;
- gyvenimo pokyčiai: kelionė, gyvenamosios vietos pakeitimas arba stresą keliančios gyvenimo situacijos;
- sveikatos problemos: raumenų, nugaros, galvos, skrandžio refliukso ar depresijos ir kt.;
- per didelis aktyvumas prieš miegą: intensyvūs pratimai, skatinantys protinę ar emocinę veiklą.
Kaip greitai užmigti?
Laimei, lengviau užmigti gali padėti gamtos garsai, kurie raminamai veikia mūsų organizmą. Jie vadinami žaliuoju triukšmu ir, kaip manoma, turi itin raminamąjį poveikį. Už šio pavadinimo slepiasi lapų, bangų, upelio, taip pat lietaus garsai. Ištirta, kad jie padeda žmonėms, kurie kenčia nuo miego sutrikimų ir sunkiai susikaupia. Be to, jie padeda atsigauti po trauminės patirties ir taip pat mažina stresą. Tai malonūs ir švelnūs garsai, dėl kurių protas patenka į raminančią būseną. Specialistai rekomenduoja tokių garsų klausytis ne tik prieš miegą, bet ir darbe (jei susiduriame su stresinėmis sąlygomis). Tai padės jums nusiraminti ir geriau susitelkti į savo veiklą. Žaliojo triukšmo klausymosi poveikį pastebėsite beveik iš karto!