Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Ar galima valgyti uogienę, jei stiklainyje atsirado pelėsis?

Atsukate taip trokštamos, kvapnios, naminės aviečių uogienės stiklainį, tačiau pastebite pelėsį… Dažna situacija, tiesa? Šią nemalonią akimirką galvoje iškyla vienas vienintelis klausimas: išmesti ar suvalgyti, pamiršus tai, ką ką tik matėte stiklainyje? Ši dilema glumina daugumą žmonių, todėl norime jums papasakoti, ar galima valgyti uogienę, kurios stiklainyje atsirado pelėsis.

Visų pirma, svarbu suprasti, kas yra pelėsis. Tai –  įprasti grybai, kurie sėkmingai dauginasi produktuose. Grybų rūšių yra daug. Tarp jų yra nekenksmingų, pavojingų ir net naudingų. Kenksmingi grybai į maistą išskiria nuodus. Įprastai jie veikia tik produkto skonį, tačiau blogiausiu atveju gali sukelti rimtą apsinuodijimą.

Jei uogienės stiklainyje aptikote pelėsį, tai reiškia, kad uogienė buvo netinkamai paruošta ar netinkamai laikoma. Pelėsio aptikimas yra akivaizdus ženklas, kad su šiuo produktu kažkas yra ne taip.

Ką daryti su pelėsiu?

Tik atlikę laboratorinius tyrimus galite tiksliai išsiaiškinti, koks pelėsis yra jūsų uogienėje. Paprasčiausiai nėra įmanoma vizualiai nustatyti pelėsio pavojingumą.

Nepaprastai svarbu atsiminti: tai, ką randate uogienės paviršiuje, yra tik matoma grybelio dalis. Faktas yra tai, kad didžioji dalis pelėsio jau seniai paplito po visą stiklainį. Jei tiesiog šaukštu nuimsite matomą pelėsio dalį, tikrai nepašalinsite viso pelėsio.

Deja, pelėsio nepanaikins nei virinimas, nei šaldymas. Jis yra neįtikėtinai atsparus ir išnyksta tik labai ilgai veikiamas aukštos temperatūros.

Įvertinus visa tai, kas išdėstyta aukščiau, galima padaryti vieną išvadą: jei uogienės stiklainyje matote pelėsį, ramia širdimi išmeskite jį į šiukšlių dėžę. Kai kitą sezoną ruošite uogienę, būtinai laikykitės visų taisyklių, nes tuomet galėsite išvengti pelėsio atsiradimo. Nepamirškite, kad uogienę reikia laikyti patalpoje, kurioje nėra perteklinės drėgmės ir į kurią neprasiskverbia tiesioginiai saulės spinduliai.

Tikimės, kad ši informacija jums buvo naudinga. Nedvejodami pasidalinkite šiuo straipsniu ir su savo draugais!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---