Ši nemaloni problema atsitinka ne tik mokykloje, ir yra ne tik vaikų išdaigų per pertraukas pasekmė. Tai gali nutikti bet kam – autobuse, ant suoliuko parke, autobusų stotelėje ar parduotuvės drabužinėje. Užteks tik vienos neatsargumo akimirkos, kuri priverstų mus susimąstyti, kaip pašalinti kramtomąją gumą nuo drabužių, ir suprasti, ar tai apskritai įmanoma.
Tikriausiai pirmiausia pagalvojate, kad nešvarų drabužį reikia dėti į skalbimo mašiną. Tikitės, kad guma, kažkokiu stebuklingu būdu, pati savaime, nukris? Ne, taip nenutiks! Nors temperatūros naudojimas taip pat yra vienas iš būdų ją pašalinti, nepadės net 90°C temperatūros skalbimo ciklas. Kodėl? Kramtomosios gumos sudėtyje yra polimerų, kurie noriai atstoja vandens molekules. Šis valymo metodas iš anksto pasmerktas nesėkmei…
Kaip iš drabužių pašalinti pridžiūvusią kramtomąją gumą?
Pirmiausia pasistenkite (labai kruopščiai) nuo medžiagos paviršiaus pašalinti kuo daugiau gumos. Tai darykite, pavyzdžiui, aštriu peiliu. Stenkitės ją nulupti, o ne paskleisti ant audinio. Blogiausia, ką galite padaryti, tai gumą įtrinti į audinį.
Tada sulenkite drabužį taip, kad medžiagos dalis su lipnia guma būtų pačiame viršuje.
Jei turite pakankamai vietos šaldiklyje, įdėkite drabužį į plastikinį maišelį ir kelioms valandoms palikite šaldiklyje.
Tačiau jei drabužis yra per didelis (pvz., guma „papuošė“ jūsų paltą), į maišelį įdėkite ne drabužį, o kelis ledo kubelius. Šią „pakuotę“ kelias minutes uždėkite ant tos dalies, prie kurios prilipo kramtomoji guma.
Abiem būdais guma sukietėja ir nebelimpa, todėl ją galima lengviau pašalinti. Tai atlikite kaip ir pirmuoju atveju.
Tik dabar galite skalbti drabužius, kad pašalintumėte gumos likučius.
Jei vis dar pastebite gumos likučių audinyje, pašildykite šiek tiek acto, pamirkykite į jį šluostę ir švelniai patrinkite gumos likučius. Tačiau būkite atsargūs, kad dar labiau nesugadintumėte drabužio, todėl šį tirpalą pirmiausia išbandykite nepastebimoje vietoje.