Turbūt kiekvienoje vaistų dėžutėje, šalia aspirino ir įprasto pirmosios pagalbos rinkinio, rasite aktyvintos anglies tabletes. Juodosios tabletės tinka ne tik įvairiems apsinuodijimams maistu gydyti, bet ir kaip kosmetikos priemonė, kvapų sugėrėjas ir net kaip priemonė svoriui mažinti!
Šiame straipsnyje sužinosite, kaip šis pigus ir paprastas produktas gali padėti prižiūrėti kambarinius augalus. Rekomendacijos bus naudingos tiems, kurie nori išlaikyti sveikus augalus, pagerinti jų augimą, vystymąsi ir paskatinti žydėjimą.
Kaip naudoti aktyvintą anglį augalams
Dirvožemio kokybės gerinimas
Aktyvintos anglies tablečių dėjimas tiesiai į vazoną sumažina dirvožemio rūgštingumą ir druskingumą, todėl dirvožemis tampa neutralus. Šis farmacijos produktas sugeria iš dirvožemio kenksmingas chemines medžiagas, nereikalingus skysčius, sunkiuosius metalus ir neleidžia vystytis patogeniniams mikrobams.
Augalų apdorojimas
Aktyvintos anglies tabletės yra visiškai saugios ir puikiai dezinfekuoja augalus po genėjimo. Taip galėsite išvengti puvinio ir užkrėtimo nenaudodami cheminių preparatų. Keletą tablečių tiesiog sutrinkite trintuve ir pabarstykite ant šaknų, stiebų ir lapų.
Augalų įsišaknijimas
Augalai labai greitai įsišaknys ir nepradės pūti, jei ištirpinsite 2 aktyvintos anglies tabletes inde su vandeniu ir į jį pamerksite įsišaknijimui skirtus augalus.
Kova su grybeliu
Aktyvintos anglies tabletės veiksmingai naikina grybelį jo vystymosi pradžioje, todėl, norėdami išgelbėti augalą, turėsite veikti greitai. Pirmiausia pašalinkite dirvožemio sluoksnį su pelėsiu, ir gausiai pabarstykite dirvožemį anglies milteliais. Po 3 dienų pašalinkite aktyvintos anglies sluoksnį, ir pabarstykite dirvą šviežiai susmulkintais milteliais.
Padeda apsisaugoti nuo juodgalvio ligos
Juodgalvio liga – pavojinga grybelinė liga, kuri pažeidžia jaunus ir silpnus daigus. Pažeisti stiebai žemės paviršiuje patamsėja, išretėja ir augalas žūsta. Sudygus daigams, visą dirvos paviršių pabarstykite aktyvintosios anglies miltelių sluoksniu. Ši medžiaga sulaikys drėgmę ir neleis daugintis patogeninėms bakterijoms.
Daiginimo dirva
Persodinant augalus į naują indą, sumaltą aktyvintą anglį sumaišykite su dirvožemiu, kad augalai išvengtų puvinio ir grybelinių ligų. Iš viso vienai talpyklai turėtų užtekti 2 tablečių.
Augalų tręšimas
Kambariniai augalai lengviau augs ir žydės, jei juos tręšite aktyvinta anglimi. Dvi tabletes susmulkinkite į 4 dalis ir užkaskite į dirvą 3-4 cm gylyje. Augalams labai patinka tabletėse esantis krakmolas.
Repelentas nuo musyčių
Kartais musyčių gali atsirasti gėlių ir augalų vazonuose. Nemalonūs kaimynai į namus gali patekti iš gatvės, per užterštą dirvožemį arba nuo vaisių ir daržovių. Jie mėgsta drėgną, rūgščią dirvą ir labai greitai dauginasi: iš dirvožemyje padėtų kiaušinėlių išsirita pavojingos lervos ir ima graužti šaknis.
Dėl to augalas greitai nusilpsta ir gali žūti. Norėdami atsikratyti musyčių, pabarstykite dirvožemio vazoną storu susmulkintų tablečių sluoksniu. Anglies tabletės nenaikina vabzdžių ar lervų, bet neleidžia jiems daugintis, nes sumažina dirvožemio rūgštingumą ir drėgmę.
Paprasta aktyvinta anglis praverčia įvairiose situacijose buityje. Nepalikite šių tablečių vaistinėlėje be darbo, todėl geriau jas panaudokite savo kambariniams augalams.