Žmogaus kūnas yra sudarytas iš 70% skysčio. Vanduo turi ne tik higieninę, bet ir gydomąją vertę. Tai visų kūno ląstelių ir audinių pagrindas. Dienos metu inkstai, oda ir plaučiai išskiria apie 15 stiklinių vandens, kurį būtina papildyti, kad organizmas galėtų normaliai funkcionuoti.
Daugelis žmonių ilgainiui praranda natūralų troškulį ir švaraus gėlo vandens poreikį. Kai kurie nustoja jį gerti iš viso, pakeisdami jį sultimis, limonadu, stipria kava ir arbatos gėrimais. Taigi, jie priverčia savo kūną sunkiai dirbti, kad iš gaunamų produktų išgautų reikiamą skystį. Be to, yra įsitikinusių žmonių tuo, kad vanduo gali pakenkti.
Geriame vandenį pagal ajurvedą
Rytų medicinoje manoma, kad vandens trūkumas organizme sukelia virškinimo sistemos ligas, medžiagų apykaitos sutrikimus ir šlapimo šalinimo sistemos sutrikimus. Skysčių trūkumas gali įtakoti druskų koncentraciją organuose ir audiniuose, jų nusėdimą ir riziką susirgti šlapimo takų akmenlige.
Koks vanduo jums tinka?
Ajurveda teigia, kad pakankamas tyro vandens suvartojimas yra pagrindinė sąlyga, norint išsaugoti sveikatą ir atsikratyti daugelio ligų. Geriausias tam laikomas grynas šaltinio ar atitirpintas vanduo. Namuose galite užšaldyti paprastą ar virintą vandenį, tada jį atitirpinti ir gerti. Atšildytas vanduo išlaiko ledo struktūrą ir visas jo gerąsias savybes, jis yra naudingas lengvam organizmo įsisavinimui ir normalizuoja medžiagų apykaitos procesus.
Be to, galite gerti paprastą išgrynintą vandenį iš čiaupo, jei nėra jokių draudimų dėl netinkamumo. Norint išgryninti vandenį, jį reikėtų supilti į indą, pagamintą iš stiklo, medžio, porceliano ar kitų natūralių medžiagų. Tada leiskite jam nusistovėti bent pusvalandį, kad chloras per tą laiką išgaruotų. Jei įmanoma, į vandenį įdėkite sidabrinį šaukštą arba naudokite jonizatorių.
Gėrimo režimas
Tyrą, švarų vandenį, kuris yra kambario temperatūros, reikėtų gerti, pradedant 3-4 stiklinėmis per dieną. Kiekvieną savaitę ar kas 10 dienų galite padidinti dozių skaičių viena stikline. Vasaros karščių metu reikia išgerti 10–12 stiklinių per dieną, o žiemą – 8–10 stiklinių. Į šį skaičių neįeina sriubos patiekalai, padažai ir kitos rūšies gėrimai. Rytų praktikoje nerekomenduojama gerti vandens ryjant dideliais gurkšniais, tik mažais gurkšneliais, tolygiai visą dieną.