Daug kalbama apie asmens higienos svarbą. Tačiau ar mes tikrai tinkamai save prižiūrime? Prie kai kurių asmens higienos klaidų taip pripratome, kad nebepastebime, jog darome ką nors neteisingai. Čia pateiktas tokių klaidų sąrašas.
Išsivalę dantis išskalaujame burną vandeniu
Kai po dantų valymo neskalaujame burnos, išsaugome fluorą – medžiagą, būtiną dantims. O išskalavus burną labai sumažėja apsaugos veiksmingumas, todėl padidėja dantų ėduonies rizika.
Nevalome plaukų šepečio
Šepetys – palankiausia aplinka bakterijų dauginimuisi, todėl rekomenduojama jį gerai išvalyti kas savaitę ar dvi. Siaubinga įsivaizduoti, kaip žmogus kasdien šukuoja plaukus su nešvariu šepečiu. Šepetį galima išplauti šampūnu.
Pašaliname visus nosies plaukelius
Dėl kūno plaukelių pertekliaus susidaro įspūdis, kad tai yra nešvaros požymis. Tačiau nosies plaukeliai apsaugo nuo alergenų, tokių kaip dulkės, patekimo į plaučius. Todėl geriau palikti juos ramybėje, kol jie neišsikiša iš nosies. Jei išaugs, pakirpkite juos, o neištraukite.
Plauname rankas šiltu vandeniu
Mes užaugome su mintimi, kad karštas vanduo kovoja su mikrobais. Iš tikrųjų beveik nėra skirtumo tarp tekančio karšto ir šalto vandens. Tik karštas, 100 laipsnių, vanduo gali visiškai sunaikinti bakterijas. O karštas vanduo daro neigiamą poveikį odai. Kitaip tariant, rankos, plaunamos karštu vandeniu, lengvai išsausėja. Užuot plovęs rankas karštu vandeniu, tiesiog prailginkite plovimo laiką.
Pakabiname labai ilgą dušo užuolaidą
Dušo užuolaidos yra palanki aplinka drėgmę mėgstančių bakterijų dauginimuisi. Nusiprausę po dušu, paliekame ją nudžiūti, tačiau pamirštame grindis liečiančią dalį. Todėl geriau sureguliuoti užuolaidų ilgį taip, kad jos neliestų grindų.
Naudojame dezodorantą vos nusiprausę
Daugelis žmonių bijo suprakaituoti vos išėję iš dušo. Bet taip mes tik pabloginame situaciją. Jei tepame dezodorantą vos nusiprausę, kyla odos išsausėjimo rizika. Todėl geriau kantriai palaukti ir tada jį naudoti.
Ilgą laiką naudojame tą pačią kempinę
Kempinę reikėtų keisti kas du mėnesius. Priežastis – tai dar viena palanki mikrobų dauginimosi vieta. Kempinę galima pakeisti silikoniniu šepetėliu. Jį lengva išvalyti, todėl bakterijos nesidaugina. Be to, jis yra ilgalaikis ir turi mažai šalutinių poveikių odai.
Valome šaltas vonios sienas
Ar žinojote, kad kai kuriuos paviršius labai lengva nuvalyti iš anksto juos pašildžius? Dėl aukštesnės už kambario temperatūros valymo priemonė bus efektyvesnė, todėl jūsų darbas labai palengvės. Atsukite karšto vandens čiaupą, pripilkite vonią maždaug 10 cm vandens ir vonios kambarį pašildysite garais.
Viešame duše prausiamės basomis
Grindys – nešvariausias paviršius vonios kambaryje net ir namuose. Tad įsivaizduokite, kaip atrodo sporto salės ir viešbučio dušo kabinos? Nesinori nė pirštais liesti grindų. Per čia gali plisti įvairios infekcinės ligos. Todėl pasirūpinkite savimi ir apsiaukite gumines šlepetes.
Ar darote kurias nors iš šių klaidų?