Sekmadienis, 12 sausio, 2025

Naujausi

8 klaidos, kurias visi daro valydami. Nešvaistykite savo laiko ir pinigų!

Prisipažinkite, kiek kartų valydami atkreipėte dėmesį į daiktus, kurie iš pažiūros atrodo švarūs, tačiau juos vis tiek reikia valyti? Dažnai ignoruojame tam tikras vietas ar daiktus, manydami, kad jei ant jų nepastebime purvo ar dulkių, jų nereikia valyti. Reguliariai vengdami valyti šias vietas, galite sukelti kenksmingų bakterijų dauginimąsi ir plitimą, o tai gali turėti neigiamos įtakos mūsų sveikatai!

Toliau rasite sąrašą vietų, į kurias reikia atkreipti dėmesį valant!

#1 Nuolat laikote tualeto valymo šepetį inde

Ar manote, kad nešvarumų ir mikrobų problemą išspręs unitazo šveitimas šepečiu? Deja, labai klystate! Šepečio talpoje kaupiasi daugybė bakterijų, kurios drėgname ir uždarame inde turi puikias sąlygas daugintis. Tačiau galite gerokai sumažinti ant jo esančių bakterijų skaičių. Tereikia reguliariai išpilti vandenį iš talpyklos ir išdžiovinti šepetį prieš vėl jį ten padedant į indą. Ir nepamirškite jo reguliariai dezinfekuoti – viskas priklauso nuo to, kaip dažnai naudojate šepetį, bet jei tai darote dažnai, dezinfekuokite šepetį bent kartą per savaitę. Tai labai svarbu, nes bakterijos iš talpyklos gali lengvai patekti ant šepečio.

#2 Dantų šepetėlio laikiklis yra viena nešvariausių vietų namuose

Šokiruojantis faktas yra tas, kad jūsų dantų šepetėlyje yra daugiau nei 100 milijonų kenksmingų bakterijų. Dantų šepetėlį gali paveikti ne tik burnoje esančios bakterijos, bet ir bakterijos iš kriauklės ar unitazo, nes kiekvieną kartą nuleidžiant vandenį bakterijos patenka į aplinką. Tai gali sukelti tokias ligas kaip cistitas, žarnyno sutrikimai ar disbakteriozė. Kad to išvengtumėte, niekada nelaikykite dantų šepetėlio ant kriauklės, o paslėpkite jį lentynoje ar stalčiuje.

Naudoti specialų dangtelį ant dantų šepetėlio taip pat nėra geriausia idėja, nes uždaroje aplinkoje bakterijos greičiau dauginasi.

Reguliariai valykite dantų šepetėlį. Vienas paprasčiausių būdų dezinfekuoti dantų šepetėlį – palaikyti jį 30 sekundžių burnos skalavimo skystyje arba 2 minutes verdančiame vandenyje.

#3 Indus plaunate šaltame vandenyje

Jei indams plauti ar valyti naudojate drungną arba šaltą vandenį, valymo priemonės nebus tokios veiksmingos kaip šiltame vandenyje. Ideali vandens temperatūra yra 10 laipsnių aukštesnė už kambario temperatūrą, jei nežinote, kaip tai patikrinti, tiesiog naudokite vandenį, kuris nėra per karštas jūsų rankoms.

#4 Prastas skalbimo mašinos valymas

Be abejo, žinote, kad skalbimo mašina yra būtinas prietaisas kiekvienuose namuose. Turite žinoti, kad skalbimo mašiną, kaip ir daugelį kitų buitinių prietaisų, reikia reguliariai valyti. Kai iš skalbimo mašinos išimate išskalbtus drabužius, palikite dureles atidarytas, kad nesikauptų drėgmė. Dėl nešvarios skalbimo mašinos ant skalbinių gali plisti bakterijos ir pelėsių sporos. Tai kenkia alergiškiems ar astma sergantiems žmonėms, taip pat bet kuriam žmogui. Labiausiai užterštos skalbimo mašinos vietos yra ne tik būgno vidus, bet ir skalbimo priemonių stalčius bei skalbimo mašinos durelių guma.

Skalbimo mašiną rekomenduojama valyti kartą per dvi savaites. Tiesiog įjunkite skalbimo mašiną nustatę kuo aukštesnę temperatūrą ir įpilkite baliklio arba citrinos rūgšties.

Atminkite, kad pelėsio atsiradimo išvengti bus daug lengviau nei jį panaikinti, kai jis jau „įsitvirtins“ skalbimo mašinoje.

#5 Virtuvės kriauklės dezinfekavimas

Prisipažinkite, kaip dažnai valydami kriauklę pamirštate išvalyti nutekamąjį vamzdį? Dažniausiai tai darote tada, kai kriauklė ima skleisti nemalonų kvapą arba kai ji užsikemša. Vamzdynuose lieka maisto dalelių ir nešvarumų, todėl juose pradeda daugintis bakterijos. Kodėl taip svarbu reguliariai valyti kriauklę? Slėgio veikiamas vanduo leidžia nešvarumams kilti atgal į viršų. Kad to išvengtumėte, verta naudoti naminę priemonę. Įberkite į nutekamąjį vamzdį šaukštą valgomosios sodos, įpilkite acto ir palikite per naktį. Ryte nuplaukite verdančiu vandeniu. Šį metodą verta naudoti supjausčius mėsą, žuvį ar didelį kiekį daržovių.

#6 Pamirštate išvalyti dušo galvutę ir dušo užuolaidą

Dušo užuolaidas plauname retai, nes daugelis žmonių mano, kad jos švarios, kadangi dažnai maudomės duše. Tačiau nuo šiol taip negalvokite! Taip, ant dušo užuolaidų lieka daug purvo, muilo ar ploviklio likučių. Polietilenines užuolaidas geriau pakeisti vinilinėmis arba tekstilinėmis. Iš šios medžiagos pagamintas užuolaidas kartą per mėnesį galite dezinfekuoti skalbimo mašinoje. Kitas būdas – mirkyti druskos tirpale arba citrinos rūgšties tirpale. Tada užuolaidą reikia gerai išdžiovinti.

Vietą tarp vonios ar dušo kabinos ir sienos verta nuvalyti valgomąja soda ir apipurkšti actu. Taip išvalysite šią zoną nuo pelėsio.

Nors dušu naudojamės kasdien, dušo galvutėje gali atsirasti bakterijų. Ši vieta gali tapti idealia terpe daugintis stafilokoko bakterijoms, kurios sukelia sinusų infekcijas, tonzilitą ir ausų uždegimus. Todėl prieš prausdamiesi po dušu bent minutę nuleiskite vandenį. Taip pat patartina dušo galvutę pamirkyti sodos arba acto tirpale. Tai darykite kartą per 2 savaites.

#7 Indus į indaplovę dedate netinkama tvarka

Indaplovę reikia reguliariai valyti, bet taip pat gerai išdžiovinti! Jei to nepadarysite, prietaise gali pradėti veistis pelėsis. Kai reikia plauti indus, pasirodo, svarbu, kokia tvarka dedate lėkštes į indaplovę. Specialistai rekomenduoja indus su bulvių, makaronų ar ryžių likučiais dėti į apatinės indaplovės dalies vidurį. O indus su mėsos, sūrio, kiaušinių ir kitais likučiais reikėtų dėti į tolimąjį indaplovės galą. Taip indai bus geriau išplauti.

#8 Nesirūpinate ventiliatoriais

Kas 2 savaites reikia valyti oro ištraukimo ventiliatorių – tai nėra pokštas! Tai užtikrins geresnę oro kokybę jūsų namuose. Nuimkite groteles, nuvalykite jas actu ir plovikliu ir sausai nusausinkite. Tada nuo ventiliatoriaus įrenginio šluotele arba drėgnu skudurėliu pašalinkite kuo daugiau dulkių.

Ar nepamirštate valyti šių namų vietų? Kaip jūs rūpinatės švara ir tvarka?

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Sėkmingiausias mėnuo 2025 metais kiekvienam Zodiako ženklui

Avinas — 2025 m. vasaris Jūsų sėkmingiausias mėnuo bus vasaris. Žvaigždės suteiks jums energijos įgyvendinti ambicingiausius planus, o kliūtys tarsi išnyks, palikdamos vietos sėkmei. Klausykitės...

Skalbiniai po skalbimo skleidžia nemalonų kvapą? Šis triukas padės iš karto ir nieko nekainuos!

Ar jums pažįstama situacija, kai ką tik išskalbtų skalbinių kvapas neprimena gaivumo, o verčiau kelia nusivylimą? Tai yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis...
---