Mūsų veiksmai yra pagrįsti mintimis. Pateiksime keletą apgalvotų idėjų, kuriomis pasidalino Styvas Džobsas. Šis žmogus – daug pasiekęs, tad verta atkreipti dėmesį į jo patarimus.
„Naujovės yra tai, kas skiria lyderį nuo sekėjo“.
Idėjos be veiksmo nėra idėjos. Kiekvieną dieną žmonės leidžia abejonėms ir netikrumui trukdyti jiems dirbti su savo idėjomis. Baimė dėl nežinomybės ir baimė dėl nesėkmės dažnai daugelį sustabdo.
Pagalvokite apie keletą idėjų, kai norėjote pradėti savo verslą, kurti kažkokią karjerą. Dabar, žvelgdami atgal, pasakykite, kiek šių idėjų galėjo būti sėkmingai įgyvendinta, jei būtumėte į tai įdėję pastangų? Kiek šių idėjų būtų buvusios sėkmingos? Jų yra daug, todėl išmokite pasitikėti savo analize, sprendimais ir instinktais.
Žinoma, jums ne visada pasiseks, bet jei nieko nedarysite ir leisite idėjoms virsti nuoskaudomis, tai niekada nepasieksite sėkmės…
„Esu tikras, kad vienintelis dalykas, skiriantis sėkmingus verslininkus nuo nesėkmingų, yra užsispyrimas“.
Mes visi sakome, kad esame pasirengę įdėti papildomų pastangų. Deja, bet dažniausiai niekas iš tikrųjų to nedaro. Daugumos žmonių mintys galvoje sukasi taip: „Nustok, niekas taip nedaro. Tai kam man to reikia?” Taip žmonės pasiduoda.
Štai kodėl viskas, kas siejama su papildomomis pastangomis, siejama su vienatve, nors ir galėtų atverti daugybę galimybių žmogui. Pabuskite kuo anksčiau, padirbėkite iki vėlumos, nebijokite paprašyti patarimo, atlikite daugiau tyrimų. Padėkite klientui iškrauti arba išpakuoti krovinį. Nelaukite, kol kas nors ko nors jūsų paprašys – pasiūlykite paslaugas patys. Nesakykite darbuotojams, ką jie turėtų daryti, verčiau parodykite, ką tiksliai daryti, dirbkite kartu su jais.
Kiekvieną kartą, kai esate kažkuo užsiėmęs, pagalvokite, ką dar galite padaryti, ypač jei kiti žmonės to nedaro. Taip. Tai sunku. Tačiau būtent tai ir išskiria jus iš minios. Laikui bėgant tai taip pat padės jums pasisekti daugiau.
„Mano verslo modelis pasiskolintas iš „The Beatles“. Tai buvo 4 vaikinai, kurie sulaikė vienas kito neigiamus polinkius. Jie subalansavo vienas kitą, o jų grupė buvo jiems tarsi šeima. Tai yra mano verslo principas: didelių laimėjimų negalima pasiekti vienam, tam reikia komandos“.
Kai kurie jūsų bendradarbiai varo jus iš proto. Kai kurie klientai labai erzina. Kai kurie draugai yra egoistai ir narcizai.
Nustokite verkšlenti. Jūs pats juos pasirinkote. Jei aplinkiniai žmonės daro jus nelaimingu, jie nėra kalti. Jūs pats kaltas. Jie yra jūsų profesiniame ir asmeniniame gyvenime tik todėl, kad jūs patys juos įsileidote ir leidote jiems ten pasilikti. Pagalvokite, su kokiais žmonėmis norėtumėte dirbti. Pagalvokite apie klientų tipus, kuriuos norėtumėte aptarnauti. Pagalvokite, kokius draugus norėtumėte turėti. Tada pakeiskite save ir pradėkite juos traukti prie savęs.
Darbštūs žmonės nori dirbti su darbščiais žmonėmis, malonius žmones traukia malonūs žmonės, o išskirtiniai darbuotojai nori dirbti kartu su ne mažiau išskirtiniais lyderiais.
„Mano mėgstamiausias dalykas gyvenime yra visiškai nemokamas. Akivaizdu, kad pats vertingiausias šaltinis žmogaus gyvenime yra laikas“.
Taip, terminai ir laikotarpiai nustato parametrus, tačiau tai ne visada yra geras dalykas. Jei duosite asmeniui dvi savaites atlikti užduotį, jis instinktyviai pritaikys savo pastangas taip, kad jam tikrai prireiktų dviejų savaičių.
Taigi, pamirškite laiką, bent jau kalbant apie savo veiklos valdymą. Bet kuri užduotis turėtų užtrukti tiksliai tiek laiko, kiek reikia. Atlikite darbą kuo greičiau ir efektyviau. Skirkite „laisvą“ laiką kitiems dalykams pagerinti. Geri darbuotojai moka puikiai kontroliuoti savo laiką.
„Kartais darbe atsiras klaidų. Geriausia išeitis yra greitai su jomis susitaikyti ir pradėti tobulinti“.
Paklauskite daugumos žmonių, kaip jiems sekasi. Jų atsakymas bus gausiai nusėtas asmenvardžiais, tokiais kaip „aš“. Tik kartais išgirsite iš jų žodį „mes“.
Tada paklauskite apie jų nesėkmes. Beveik visi sugrįš mintimis į savo vaikystę, instinktyviai apsaugodami save. Jie dėl visko kaltins ekonomikos krizę ir rinkos neprieinamumą. Jie sakys, kad jų tiekėjai turi problemų. Arba dėl esamos padėties jie kaltins ką nors kitą. Jie nesimoko iš savo klaidų.
Kartais mūsų nesėkmės priežastis gali būti kažkas, ko negalime paveikti. Tačiau mes patys dažnai esame dėlto kalti. Ir tai yra gerai. Kiekvienas sėkmingas žmogus savo gyvenime susidūrė su daugybe nesėkmių. Štai kodėl jiems dabar taip sekasi.
Priimkite visas savo nesėkmes. Atpažinkite jas ir mokykitės iš jų.
„Aš negrįžau į „Apple“, kad turėčiau pinigų. Man labai pasisekė gyvenime, o tuo metu jau buvau turtingas. Apskaičiuota, kad 25 metų amžiaus mano kapitalas siekė maždaug 100 milijonų dolerių. Tą akimirką nusprendžiau, kad neleisiu pinigams sugadinti mano gyvenimo. Aš niekada neišleisiu visų šių pinigų ir nemanau, kad turtas yra kažkas, kas byloja apie mano intelekto lygį“.
Pinigai yra svarbūs ir leidžia daug ką padaryti. Pavyzdžiui, jie suteikia mums galimybę rinktis. Bet tam tikru metu jie nustoja daryti žmogų laimingu. Ryšys tarp potraukio materializmui ir pasitenkinimo gyvenimu yra priešingas. Arba, kitaip sakant, turto siekimas daro jus mažiau laimingu žmogumi.
Pagalvokite apie tai kaip apie didesnio namo sindromą. Norite didesnio namo. Jums reikia didesnio namo (jo nereikia, bet jūs taip manote). Tada jūs jį perkate. Gyvenimas vėl puikus, kol po kelių mėnesių jūsų didieji namai yra tik jūsų namai.
Nauji dalykai laikui bėgant visada tampa įprasti. Faktas yra tas, kad materialūs dalykai mums teikia tik momentinius džiaugsmo blyksnius. Ar norite būti laimingesni? Tada jums reikia ne daiktų, o įspūdžių. Vieną dieną jūs net neprisiminsite visko, ką turėjote, bet niekada nepamiršite, ką padarėte.
patarimai, kaip suaktyvinti sėkmę. Būtinai jais pasinaudokite!" width="742" height="388" />
„Jūsų darbas užims didžiulę jūsų gyvenimo dalį. Vienintelis būdas būti laimingam – daryti ką nors svarbaus jums. Jūs turite mylėti savo darbą. Jei dar neradote tokio darbo, ieškokite toliau. Nesėdėkite ramiai“.
Nežinote, kas jums patinka? Nieko blogo. Pasirinkite tai, kas yra finansiškai perspektyvu – tai, už ką žmonės jums sumokės. Ugdykite savo valdymo, pardavimo, kūrybiškumo įgūdžius, atsižvelkite į tai, ko reikia jūsų verslui. Malonumas ir pasitenkinimas mažomis pergalėmis motyvuos tęsti darbą ir tobulėti toliau.
Sėkmė jus paskatins dirbti toliau, galiausiai jūsų svajonės išsipildys. Nepasiduokite.