Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

5 taisyklės kūrybingam žmogui efektyviai valdyti laiką

Ar manote, kad kūrybinės idėjos kyla „iš oro“? Iš išorės dažnai atrodo būtent taip, nors iš tikrųjų įkvėpimas yra sukauptos patirties, profesionalumo ir aktyvaus smegenų darbo vaisius. Daugelis kūrybininkų apie tai pamiršta. Dėl to jie valandų valandas laukia mūzos, daro visokius pratimus, lavinančius kūrybiškumą. Ir tada jie nustemba pamatę: sugaištas laikas dingo, o darbas taip ir nebuvo atliktas. Ar yra kokių nors specialių taisyklių kūrybiniams darbuotojams, kurios galėtų padėti geriau valdyti laiką? Pasirodo, tikrai yra. Štai keli patarimai:

Nepersidirbkite

Net jei turite fiksuotą darbo laiką, tikriausiai jau pastebėjote, kad dažnai ir laisvalaikiu galvojate apie darbą, kuriate naujus projektus ir semiatės idėjų. Jei dirbate laisvu grafiku, dažnai nutinka taip, kad net vienai mažai užduočiai galite skirti net kelias dienas. Ir tada, išsekęs, porą dienų ar net savaičių negalite nieko daryti dėl streso.

Tai nenuostabu: juk smegenys išsekusios ir joms reikia leisti pailsėti. Todėl atminkite: dirbdami laisvu režimu, skirkite darbui ne daugiau kaip 6–7 valandas per dieną. Jei turite aiškų tvarkaraštį, nesistenkite būti kūrybingi visą darbo dieną. Dalį laiko skirkite įprastiniam darbui arba darbo medžiagų kaupimui, be to, juk darbo laikas – tai ir kavos pertraukėlės, pokalbiai su kolegomis ir klientais. Nors kas nors galėtų pasakyti, kad tai – tinginiavimas, bet tai būtina norint išlikti kūrybiškam visą darbo dieną.

Kaupkite įkvepiančias detales

Vertingiausias veiksnys, kuris paskatins jus įgyvendinti puikią idėją, gali būti bet kokia smulkmena. Pavyzdžiui, parduotuvėje viena iš pardavėjų pasakys tinkamą frazę, kuri jums pamėtės projekto idėją. Arba staiga gėlių parodoje, pažvelgę ​​į gėlyną, suprasite, kokia spalvų schema turi būti užsakyto logotipo eskize.

laikrodis

Todėl dalį savo laiko skirkite ne darbiniams dalykams: vaikščiojimui į parduotuvę ir parodas, bendravimui su kolegomis ir artimaisiais. Tai daug produktyviau nei tiesiog sėdėti, žiūrėti į lubas ir laukti idėjos. Jei turite užduotį priešais jus, smegenys tikrai dirba ir ieško sprendimo, nesvarbu, ką darote. Ir netgi gali duoti teisingą atsakymą netikėtu momentu.

Pertraukėlės

Ar ką tik atlikote užduotį ir jūsų laukia kita? Padarykite pertrauką, kad smegenys turėtų galimybę prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Priklausomai nuo siūlomo darbo sudėtingumo ir grafiko, ši pauzė gali trukti nuo penkiolikos minučių iki kelių dienų. Atitraukite dėmesį, pakeiskite aplinką, idealiu atveju – pakeiskite veiklos tipą. Pavyzdžiui, jei dirbate prie kompiuterio, padarykite kažką praktiško – pvz., sutvarkykite vieną kambarį, išskalbkite skalbinius. Jei nedirbate iš namų, tuomet galite nueiti pasidaryti kavos, išeiti pasivaikščioti ar greitai nubėgti į parduotuvę ir parsinešti į ofisą skanų užkandį.

Susikurkite sau patogų tvarkaraštį

Ar esi pelėda ir gali būti produktyvus tik naktį? Tokiu atveju nėra prasmės įtempti smegenų anksti ryte, tai neduos norimo efekto. Jei darbe su tuo nesutinka, patartina su jais derinti tokį darbo grafiką, kad būtų atsižvelgta į jūsų bioritmą.

Viršininkas nenori to daryti? Tokiu atveju ramia sąžine pirmoje dienos pusėje užsiimkite kita veikla, o antrąją išnaudokite kūrybiškai. Jeigu esate savo laiko šeimininkas, tuomet itin svarbu fiksuoti užduočių atlikimo terminus. Tai padės išlaikyti darbo drausmę ir nenuvils klientų.

Psichologas: „<a style=Žmonės nesuvokia, kad gyvena geriau nei anksčiau“" width="1920" height="1280" />

„Laiko valgytojai“ gali būti naudingi

Tradiciškai manoma, kad daug laiko praleidžiame veltui: tuščiai plepėdami telefonu, rūkydami, gerdami kavą ar plepėdami su kolegomis, ar naršydami socialinius tinklus. Tačiau jei esate kūrybingas žmogus, įkvėpimo galite semtis net iš „tuščių“ pokalbių. Kad neužmirštumėte kilusių idėjų, turėkite su savimi sąsiuvinį ir rašiklį, kuriame užsirašysite per pertraukėlę netikėtai atėjusią mintį.

Netgi kūrybiškiausias žmogus gali būti neproduktyvus, jei netinkamai organizuoja savo darbo laiką. Todėl labai svarbu į planavimo klausimą žiūrėti atsakingai.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---