Antradienis, 21 sausio, 2025

Naujausi

5 patarimai, kaip sumažinti kojų skausmą ir naktinį mėšlungį: tai padės atpalaiduoti kojas ir geriau miegosite!

Kojų mėšlungis yra viena iš dažniausių priežasčių, galinčių trukdyti ramiai miegoti. Jis yra ypač skausmingas ir gali kelti diskomfortą užmiegant arba naktį. Laimei, šie keli patarimai gali padėti atpalaiduoti kojas prieš miegą.

Išbandykite šias pateiktas rekomendacijas ir, galbūt, pagaliau galėsite gerai išsimiegoti. Ramus ir gilus poilsis yra geros sveikatos pagrindas! Ne veltui tuo metu vyksta ląstelių atsinaujinimas ir nervų sistemos nusiraminimas. Kojų mėšlungis gali pabloginti miegą ir sukelti dažnus prabudimus, todėl pablogėja miego kokybė. Laimei, yra patarimų, kaip įveikti šį reiškinį, ir apskritai, kaip fiziškai atsipalaiduoti užmiegant.

Kaip pasireiškia mėšlungis naktį?

Naktiniam mėšlungiui būdingas kojų skausmas, kuris jaučiamas naktį ir dažniausiai pasireiškia blauzdų raumenyse, tačiau gali skaudėti ir pėdas ar kojų pirštus. Šis reiškinys atsiranda dėl nevalingo raumenų susitraukimo, kuris nebūtinai susijęs su fiziniu krūviu ir taip pat yra spazminis. Spazmas yra skausmingas ir gali sutraukti raumenis nuo kelių sekundžių iki kelių minučių. Jų dažnumas taip pat gali padidėti dėl amžiaus.

Kokie veiksniai turi įtakos naktiniams mėšlungiams?

Nors kai kurie iš jų gali būti nepaaiškinami, yra priežasčių, dėl kurių jie reguliariai kartojasi. Per ilgas stovėjimas arba ilgai trunkanti fizinė veikla stovint gali pagreitinti jų atsiradimą.

Kiti veiksniai, turintys įtakos kojų mėšlungiui

  • Nepakankamas vandens kiekis
  • Tam tikrų medikamentų vartojimas
  • Venų varikozė
  • Hiperventilicija (padažnėjęs ir greitas kvėpavimas)
  • Mineralų, ypač magnio, kalcio arba vitamino D trūkumas
  • Nervų sistemos sutrikimai
  • Nepatogios avalynės dėvėjimas

Galūnių tempimas

Tempimo pratimai yra geras įprotis, net jei reguliariai nesportuojate. Tai leis jums atpalaiduoti raumenis ir išvengti nemalonių pojūčių naktį. Sėdimoje padėtyje ištieskite abi kojas, kojų pirštai turi būti nukreipti į viršų. Galite patys sau padėti rankomis. Taip pat galite masažuoti rankomis pakeltas kojas. Šis pratimas ne tik atpalaiduoja apatines galūnes, bet ir stuburą.

Švelnūs ritualai

Kad išvengtumėte kojų skausmo, galite išbandyti įvairius atsipalaidavimo įpročius. Todėl gera karšta vonia yra ideali natūrali priemonė, padedanti išvengti mėšlungio visame kūne. Temperatūra pašalins per dieną susikaupusią raumenų įtampą. Taip pat gali padėti šiltas kompresas arba ergonomiški batai, kad būtų patogiau vaikščioti.

Sveika mityba

Kaip sakoma, esame tai, ką valgome. Taigi, kiekvienas suvalgytas maistas atlieka tam tikrą vaidmenį mūsų organizme. Norint kovoti su naktiniais mėšlungiais, rekomenduojama paįvairinti mitybą ir pirmenybę teikti produktams su magniu – mineralu, kuris malšina raumenų ir nervų įtampą.

Fizinis aktyvumas

Jei sportas gali sukelti mėšlungį, reguliarus fizinis aktyvumas yra geriausias būdas to išvengti. Kai priprasite judėti, jūsų raumenys bus pakankamai stiprūs, kad išvengtumėte šių skausmų. Be to, mankštindamiesi reguliariai drėkinkite organizmą. Įpraskite gerti vandenį iškart pabudę, nes tai suteikia daug naudos.

Geras apšilimas

Prieš pradedant sportuoti, labai svarbu sušildyti raumenis. Todėl niekada nepamirškite apšilimo ir palaipsniui didinkite atliekamų pratimų intensyvumą.

Skaitytojos patarimas – gydomasis stebuklas, kuris padėjo (namuose paruoštas receptas)

„35 metai ant kojų, tai mokestis, kurį turėjau skirti savo pomėgiui – darbui kirpykloje. Anksčiau ar vėliau, žinoma, tai duoda savo vaisių, mano atveju – didžiulį kojų skausmą, venų varikozę ir, kas blogiausia, mėšlungį, kuris neleido miegoti. Išbandžiau vėsinančius tepalus, įvyniojimus, specialias vonios druskas, bet viskas veikė tik kelias dienas. Kartą, kai svečiavomės pas senelius, močiutė papasakojo, kad žmonės, kurie turėjo problemų su kojomis, naudojo paprastus svogūnų lukštus, iš kurių gamindavo gydomąjį gėrimą. Man tereikėjo jį gerti kelias dienas, ir jis tikrai padėjo!

Pradėjau jį vėl vartoti, kai mane vėl ėmė varginti mėšlungis. Paskambinau močiutei ir ji man pasakė tikslų receptą: 2-3 saujas svogūnų lukštų (laimei, turiu naminių) užpilti 500 ml verdančiu vandeniu ir palikti 10 minučių. Tada tiesiog atvėsinkite, perkoškite ir gerkite vakare po vakarienės. Aš, pavyzdžiui, gurkšnoju jį prieš miegą žiūrėdama televizorių – mano vyras geria alų, o aš geriu šį gėrimą.

Savaitę tai kartojau kasdien, ir problemos pamažu mažėjo, kol galiausiai man iš tikrųjų labai palengvėjo, ir naktį visai nepabusdavau, o tai man yra tarsi stebuklas! Esu įpratusi pakartoti procedūrą maždaug kartą per du mėnesius arba kai namuose valau svogūnus ir prisimenu, kad jau seniai šio gėrimo negėriau. Iš lukštų taip pat gaminu šį gydomąją tepalą. Jis puikiai tinka odos problemoms, sudirgimams, nudegimams, egzemai ir net vabzdžių įkandimams gydyti. Jis taip pat puikiai padeda paakių odai. Tiesiog sumaišykite susmulkintas svogūnų lukštus su įprastais kiaulės taukais santykiu 2:3, ir tepkite šiuo mišiniu pažeistas vietas du kartus per dieną.“

Linkime geros sveikatos!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---