Jo tikslas yra gyventi iki 110 metų. Rytų šalių gyventojus jau sunku nustebinti ilgaamžiškumu, tačiau vakariečiams tikrai smalsu, kokios yra ilgaamžiškumo ir gyvybingumo paslaptys.
Dalai Lama jomis ir pasidalino. Svarbu išlaikyti ne tik fizinę, bet ir dvasinę sveikatą. Šie du aspektai yra neatskiriamai susiję ir vienas neegzistuoja be kito. Sužinokime, kaip pasirūpinti savimi, kad gyventume ilgiau.
Miego režimas
Netinkamas miegas yra vienas iš pagrindinių blogos sveikatos ir savijautos veiksnių. Yra tiek daug ką nuveikti: baigti darbus, pažiūrėti filmą, paskaityti knygą ir patikrinti socialinius tinklus. Todėl vakare užmiegame vėlai, o ryte sau pasižadame to nebekartoti. Bet nepavyksta. Milijonus metų, kol nebuvo modernių technologijų, žmogus buvo įpratęs eiti miegoti saulei leidžiantis ir keltis su saulėtekiu. Todėl visi kiti variantai stipriai sutrikdo kūno bioritmus. Siekite teisingo ir nuoseklaus režimo.
Meditacija
Nesuvokite meditacijos kaip sunkaus ir paprastam žmogui nesuprantamo dalyko. Tai kūno ir smegenų atpalaidavimas, atsikratant nereikalingų minčių, triukšmo, kuris susikaupia mūsų galvoje dienos metu. Tai būdas atsipalaiduoti, įgyti energijos ir pažinti save. Užtenka 5-10 minučių kasdienės meditacijos, kad pajaustumėte rezultatą.
Aktyvumas
Aktyvumas nereiškia, kad reikia bent tris kartus per savaitę prakaituoti sporto salėje. Net vaikščiojimas yra naudingas sveikatai. Ėjimas ar greitas ėjimas gali padėti sustiprinti raumenis ir sudeginti kalorijas. Taip pat pagalvokite apie važiavimą dviračiu ar riedučius. Joga yra dar vienas puikus būdas palaikyti kūno formą.
Augalinė dieta
Daugybė šimtamečių yra vegetarai. Mėsos vengimas turi teigiamą poveikį žarnyno ir širdies veiklai bei sumažina vėžio riziką. Net jei nesate pasirengęs visiškai atsisakyti mėsos produktų, pabandykite bent jau sumažinti jų skaičių. Nustebsite, koks lengvas jausitės net po sočios augalinės vakarienės.
Atjauta
Per 80-ąjį gimtadienį Dalai Lama pasakė: „Užuojauta atveria mūsų širdis. Baimė, pyktis, neapykanta susiaurina mūsų mintis“. Iš tiesų teigiamos emocijos daro mus laimingesnius ir padeda susidoroti su kasdieniais negalavimais bei sunkiomis ligomis. O neigiamas požiūris daro neigiamą poveikį mūsų gyvenimui. Todėl atjauta yra puikus būdas pajausti ryšį su žmonėmis ir aplinkiniu pasauliu.
Atrodytų, kad niekas nėra sunku ir neįmanoma. Tad kodėl mes taip atkakliai atsisakome keisti savo gyvenimą? Svarbu neatidėlioti pokyčių rytojui, pirmadieniui, kitam mėnesiui ar metams. Pradėkite dabar ir mėgaukitės rezultatais rytoj!