Laisvė yra vidinė dvasinė būsena. Žmogus gali mąstyti kitaip, gali siekti kažko, kas, jo manymu, suteiks jam tinkamą jausmą.
Tačiau iš tikrųjų, jis tik dar giliau įkalina save spąstuose ir tampa dar labiau priklausomas nei anksčiau. Pamažu jis pradeda suprasti, kad elgėsi ne visai teisingai, kad daug kur suklydo. Natūralu, kad jam tuomet kyla minčių, kaip dabar viską pakeisti tinkama linkme.
Asmuo vis tiek nori viduje tapti laisvas, o tai, beje, jis gali įgyvendinti atitinkamai elgdamasis. Norėdamas tai padaryti, jis turi laikytis tam tikrų patarimų.
Nesilaikykite jokių nuostatų
Nereikėtų formuoti jokių priklausomybių. Kuo mažiau jų bus, tuo didesnė bus laisvė. Nereikėtų prie nieko prisirišti, nereikėtų niekur įžvelgti perdėtos gyvenimo prasmės.
Niekas, išskyrus jį patį, negali išlaisvinti žmogaus bei padaryti jo labiau nepriklausomu. Tik jis pats gali tai pasiekti, jei gyvena harmonijoje su savimi ir yra sau įdomus.
Pažinkite save iš vidaus
Žmogus pažįsta jį supančią aplinka, nes apie ją sužino dar darželyje, mokykloje ar tiesiog savo gyvenime. Tačiau jis gali labai mažai žinoti apie save.
Žmogus gali nesuvokti savo troškimų ir jausmų, savo tikrųjų interesų ir pomėgių. Svarbu suprasti šiuos dalykus, kad pavyktų išlikti ištikimam sau ir būti laisvam.
Turėkite savo nuomonę
Reikia turėti savo nuomonę apie viską, net jei ji gali būti kitokia, pavyzdžiui, kai dar nesate įsitikinę, kad esate teisūs. Negalima niekam leisti, kad kas nors darytų įtaką jūsų suvokimui, pakeistų jūsų požiūrį.
Kiekvienoje situacijoje išlikite ištikimi sau, nebūkite pernelyg švelnūs, tikėdamiesi kam nors įtikti.
Tinkamai pasirinkite
Ir tai reikia daryti kiekvieną dieną. Pasirinkite, kam suteikti pirmenybę: sveikiems ar nesveikiems įpročiams, aktyvumui ar pasyvumui.
Tačiau visada turite pasirinkti! Tik tada suprasite, kad išties egzistuoja pasirinkimo laisvė.
Šie veiksmai padės pasijusti laisvam, ir žmogus daugiau nebenorės tapti kitokiu.