Stresas yra lėtasis žudikas. Ne visi turi vienodą atsparumą jam. Šis atsparumas neretai priklauso nuo mūsų požiūrio į daugelį dalykų. Tad viena iš priemonių kovoti su stresu gali būti mąstymo disciplina. T. y. sugebėjimas valdyti savo reakciją į kai kuriuos streso veiksnius.
Ką tai reiškia? Ogi tai, kad reikia stengtis paprasčiau priimti kai kuriuos gyvenimo įvykius. Juk iš puodo išbėgus pienui galima sureaguoti įvairiai: palaikyti tai pasaulinio lygio katastrofa arba nusiraminti, jog tai tik pienas ir viską galima lengvai išvalyti.
4 filosofinės mintys, kurios gali padėti pakeisti požiūrį į tikrovę
Laimė yra procesas, o ne jo rezultatas
Atsisakę minties, kad laimė ateis rytoj, pradėsime ją kurti jau šiandien. Turime išmokti džiaugtis akimirka. Nes laimė yra tai, ką išgyvename čia ir dabar, o ne tai, kas bus po to.
Praeitis nėra visagalė
Dažnai praeities nuoskaudos suluošina žmogaus sielą ir trukdo siekti laimės ar stabdo žmogų daryti tai, ko jis trokšta. Praeitis yra patirtis. Jis gali būti gera arba bloga, bet tai nėra taisyklė. Būtina tai įsisąmoninti.
Tikslą pasiekia ne tas, kuris lekia strimgalviais, o tas, kuris neišklysta iš kelio
Mėgindami pasivyti geresnę ateitį tuoj pat, tik persistengiame ir daug ką prarandame. Lekiant it akis išdegus, lengva net pamiršti, kam ir dėl ko viską darome. Todėl kur kas svarbiau laikytis pasirinktos krypties nei tikslą pasiekti greitai.
Bet koks sunkumas yra galimybė
Su sunkumais susidoroti bus lengviau, jei priimsime juos ne kaip bausmę, o kaip galimybę kažko išmokti, tobulėti ir pan. Juk įveikę iššūkį, nebebūsime tokie patys. Tai mus sutvirtins. Ir streso bus mažiau, jei išmoksime taip reaguoti į negandas.
Pasistenkite įsigilinti į šias mintis. Tikriausiai nepavyks jų iš karto pritaikyti gyvenime. Bet bus situacijų, kai jos iškils galvoje ir padės nusiraminti.