Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

3 simptomai, padėsiantys demaskuoti bet kokį melagį. Jį atpažinsite iš karto ir net be melo detektoriaus

Ar žinote, kaip atpažinti melagį? Tai galite padaryti visai paprastai, jei atkreipsite dėmesį į kelis simptomus. Daugelis žmonių juos tiesiog ignoruoja.

Tiesą sakant, mes net nežinome, kiek kartų gyvenime buvome apgauti kitų žmonių. Viskas dėl to, kad, galų gale, mums sunku atpažinti, kas turi mums blogų ketinimų. Tačiau jei gerai įsižiūrėsite į savo pašnekovą ir išmoksite reaguoti į tam tikrus ženklus, greitai suprasite, kuris žmogus su jums nėra sąžiningas.

Kokie požymiai gali padėti atpažinti melagį?

Psichologai išskiria tris simptomus, kurie padės atpažinti apgaviką. Pirmasis yra vadinamosios užpildomos pauzės arba tokie intarpai kaip: eee, aaa, hmmm. Tai garsinės pauzės kalboje. Jos atsiranda, kai melagiai akimirkai praranda kalbą ir nežino, ką toliau sakyti. Jie geriau pasitelkia artikuliuotus garsus nei akimirkai užtyla ir užpildomas pauzes dažnai naudoja visiškai nesąmoningai. O melagiai, kurie yra įgudę meluoti, tokių pauzių naudoja gerokai mažiau – jie kontroliuoja, ką sako, ir pasveria kiekvieną ištariamą žodį. Kita vertus, užpildomas pauzes dažnai suvokiame kaip ženklą, kad žmogus dvejoja ar abejoja. Kaip žinia, apgavikui neturi būti būdingas neužtikrintumas, nes jo melas turi būti laikomas kuo labiau įtikinamas.

jak rozpoznać kłamcę, fot. gettyimages

Kitas melo požymis susijęs su teiginio trukme. Kadangi apgaulė neturi tikrovės atspindžio ir nėra paremta jokia patirtimi, jai papasakoti reikia mažiau laiko. Sukčiai nesuka ilgų istorijų ir nesileidžia į išsamius pasiaiškinimus. Visa tai atitinka principą, kad kuo mažiau pasakoja, tuo daugiau slepia.

Kokius žodžius vartoja melagiai?

Psichologai mano, kad žmonės, kurie įžūliai meluoja, sako mažiau žodžių ir jų žodynas automatiškai yra skurdesnis. Tai sietina su tuo, kad tuo pat metu jie turi slėpti tiesą, ir tuo pat metu pasakoti visiškai išgalvotą istoriją. Tokia būsena dažnai būna didelė našta žmogaus atminčiai. Tyrėjai daro išvadą, kad sukčiai rečiau vartoja žodžius „aš“ arba „mano“. Juos jie pakeičia trečiuoju asmeniu ir mėgsta sakyti: „jie“, „jis“. Tai padeda sukčiams emociškai atsiriboti nuo neteisingos istorijos, o tai jiems yra labai svarbu.

jak rozpoznać kłamcę, fot. gettyimages

 

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---