Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

2020 m. agurkų sėjos kalendorius. Laikykitės jo, kad gautumėte geriausią derlių!

Šiais metais pavasaris labai sausas, o naktys vis dar šaltos. Agurkams nepatinka šaltis, todėl neskubėkite jų sėti. Šie augalai yra jautrūs žemai temperatūrai. Net menkiausias šaltukas gali juos visiškai sunaikinti!

Dirvožemio temperatūra prieš sėją turėtų būti bent 15° C. Sėjant agurkus tiesiai į dirvą, į vieną skylę visada įdėkite 3 sėklas. Atstumas tarp duobučių turėtų būti apie 30 cm.

Patyrę sodininkai, remdamiesi daugelio metų stebėjimais, pataria, kurios dienos yra tinkamiausios agurkams sėti, kad sulauktumėte gausaus derliaus. Laikydamiesi šių patarimų, užauginsite puikius agurkus, kurie užmegs daug vaisių. Jei norite gero derliaus, agurkus geriausia sėti auštant ar prieš sutemą.

Agurkams reikia šiltos, saulėtos, drėgnos ir nuo vėjo apsaugotos vietos sode. Dirvožemį praturtinkite humusu. Agurkams tinkamas pH yra 6,0-7,2. Kad užtikrintumėte ilgesnį agurkų derlių, sėją galima suskaidyti į keletą etapų, kas 1-2 savaites. Ši procedūra taip pat užtikrins, kad jei netyčia nušaltų agurkai iš pirmosios sėjos, vėliau pasėti agurkai išliks.

Agurkų sėjai tinkamiausios 2020 m. dienos

Gegužės – 15, 16, 17, 20, 25, 26, 30 dienos.

Birželio – 1, 2, 3, 4, 12, 13, 17, 18, 23, 30 dienos.

Džiaukitės puikiu agurkų derliumi!

Kokias trąšas naudoti auginant agurkus, kad jie būtų skanūs ir traškūs?

Kaip auginti naminius agurkus, kaip juos tręšti, o svarbiausia – kada ir kaip dažnai? Į visus šiuos klausimus atsakysime šiame straipsnyje.

agurkus

Niekas negali patikti sodininkui labiau, nei geras derlius. Jei jums labiau patinka auginti daržoves savarankiškai, tačiau visos jūsų pastangos dažnai neatsiperka gauto derliaus kiekio, tada laikas ką nors pakeisti. Ar ne?

KAIP AUGINTI NAMINIUS AGURKUS

Auginant agurkus daigais, galima greičiau nei per dvi savaites gauti derlių. Nepaisant to, daugelis nori savarankiškai rūpintis jaunų daigų auginimu ir pasirenka įprastą agurkų, tai yra sėklų, sodinimo būdą. Štai kodėl šiandien ypatingą dėmesį skirsime tinkamam agurkų sėklų sodinimui.

Prieš sodindami, turite pasirūpinti kokybišku sėklų apdorojimu. Taigi, prieš pradedant sėją, sėklos turi būti paruoštos. Norėdami tai padaryti, tiesiog sumaišykite 30 ml česnako minkštimo su 100 ml šalto vandens ir palaikykite šiame tirpale sėklas 60 minučių. Pasibaigus reikiamam laikui, mes išimame sėklas ir perkeliame jas į mažą audinio maišelį.

Ir tada mes parengiame kitą sprendimą. Sumaišykite 1 litrą vandens su 1 šaukšteliu pelenų ir 1 šaukšteliu nitrofoskos. Tada mes sudedama maišelius su agurkų sėklomis į paruoštą tirpalą ir paliekame 10-12 valandų. Galite tiesiog mirkyti sėklas per naktį, o ryte pereikite prie kito perdirbimo etapo.

agurkus

Kalbant apie kitą etapą, dabar sėklas reikia nuplauti švariu vandeniu ir tolygiai paskirstyti ant šiek tiek drėgno skudurėlio. Tuomet namuose reikia rasti vietą, kurioje oro temperatūra nenukristų žemiau 20 laipsnių. Baigę paiešką tiesiai ant audinio, mes perkeliame sėklas ten ir paliekame jas šioje formoje dviem dienoms.

Kai sėklos visiškai išsipučia, belieka jas dėti į šaldytuvą 24 valandoms. Ir tada jūs galite pereiti tiesiai į jų sodinimą.

Sodinti agurkus

Agurkai yra nepretenzinga kultūra. Jų auginimui tinka beveik bet koks dirvožemis. Tačiau palankiausia agurkams aplinka bus medienos pjuvenų mišinys su humusu, durpėmis ir velėnine žeme santykiu 1: 1: 1: 1.

Dieną prieš sodinimą sumaišykite tripalą, kurį sudaro 10 litrų karšto vandens ir 1 šaukštelis vario sulfato ir supilkite jį į žemę. Tą pačią sodinimo dieną kaskite maždaug 5 cm gylio skylutes pusės metro atstumu viena nuo kitos.

Lieka tik sudėti sėklas į skyles, pabarstyti jas žeme ir užpilti vandeniu.

Agurkų priežiūra

Pirmąsias 3 savaites po sėklų sodinimo turėtumėte reguliariai purenti dirvą iki maždaug 3 cm gylio, tada purenimo dažnį galima sumažinti iki 1 karto per savaitę.

Be to, turite atidžiai stebėti piktžolių buvimą ir nedelsdami pašalinti jas, kai tik pamatote.

agurkus

Prieš žydėjimą agurkų lysves kiekvieną savaitę reikia laistyti šiltu vandeniu. Ir jau vaisių nokinimo metu augalams reikia daugiau drėgmės. Todėl šiuo laikotarpiu juos reikia laistyti du tris kartus dažniau.

Norėdami tapti laimingu gausaus agurkų derliaus savininku, turėtumėte atlikti išsamų augalo paruošimą.

Vietoj paprasto vandens visą vasarą patartiną žemę laistyti karbamido tirpalu. Tai apsaugos augalus nuo azoto trūkumo ir sustiprins agurkus.

agurkus

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---