Jei norite greičiau užmigti ir pagerinti miego kokybę, pasinaudokite žemiau pateiktais patarimais, kurie jums tikrai padės tą pasiekti.
#1 Venkite produktų su kofeinu
Ryte kava daugumai žmonių padeda greičiau išsibudinti ir įsivažiuoti į dienos metu laukiančius darbus, tačiau labai svarbu stebėti, kiek kofeino suvartojate per dieną. Svarbu žinoti, kad kofeino yra ne vien tik kavoje, bet taip pat ir žaliojoje arbatoje ar net šokolade. Rinkdamiesi užkandžius ar maisto papildus turėtumėte įvertinti, ar juose nėra kofeino (pavyzdžiui, jo gali būti skausmą malšinančiuose vaistuose ar tabletėse, skirtose lieknėjimui).
#2 Sportas – likus 3 ar 4 valandoms iki miego
Jei sportuojate, labai svarbu tinkamai pasirinkti treniruotės laiką. Specialistai pataria treniruotes planuoti likus maždaug 3-4 valandoms prieš miegą. Verta žinoti, kad geram miegui labai naudingos Tai chi ar jogos treniruotės.
#3 Pastovus miego laikas
Miegoti rekomenduojama eiti kasdien tuo pačiu metu. Šios taisyklės vertėtų laikytis net ir savaitgaliais, kuomet dažnai kyla pagundų ilgiau pavakaroti. Kai tik išlipate iš lovos, 5-30 minučių pasivaikščiokite lauke. Šviesa padės jūsų kūnui pabusti.
#4 Lova – tik miegui
Miegamasis turėtų būti ta vieta, kurioje galite pamiršti dienos rūpesčius ir atsipalaiduoti. Miegamajame nereikėtų dirbti prie kompiuterio ar bandyti atsipalaiduoti žiūrint televizorių. Jei miegamasis bus naudojamas ir kaip darbo kambarys, natūralu, kad užmigti bus sunkiau.
#5 Tinkama kaklo padėtis
Jei po nakties jums skauda kaklą, tikėtina, kad dėl to kaltinate pagalvę. Taip, pagalvė yra labai svarbi geram miegui (ji turėtų būti ne per aukšta ir ne per žema), tačiau taip pat labai svarbu ir tai, ar galvą laikote tinkamoje padėtyje. Nosis turėtų būti vienoje linijoje su kūno centru. Nemiegokite ant pilvo, nes tuomet kaklą teks labiau pasukti. Būtent tai gana dažnais atvejais lemia kaklo skausmus.
#6 Pagalvėlė tarp kojų
Jei skundžiatės apatinės nugaros dalies skausmais, galite išbandyti vieną paprastą gudrybę. Tarp kojų pasidėkite nedidelę pagalvėlę, nes tai sumažins apatinės nugaros dalies apkrovą. Jei miegate ant nugaros, pasidėkite pagalvėlę po keliais.
#7 Žadintuvas – nematomoje vietoje
Jei negalite užmigti arba naktį prabundate, tikėtina, kad pirmiausia norite pasitikrinti, kiek dabar valandų. Jei žinosite, kiek jums liko miegoti, tikėtina, kad užmigti bus dar sunkiau, todėl žadintuvą geriausia laikyti nematomoje vietoje (pavyzdžiui, jį galite įdėti į stalčių ar laikyti tolimesnėje lentynėlėje).
#8 Venkite miego dienos metu
Jei dienos metu labai norisi nusnausti, darykite tai ne ilgiau nei 20 minučių. Tą geriausia daryti pirmoje dienos pusėje. Jei dienos metu apima snaudulys, su juo kovokite vaikščiodami ar gerdami šaltą vandenį.
#9 Mėlynos šviesos poveikis
Švelnus mėlynas mobiliojo telefono, planšetinio kompiuterio ar skaitmeninio laikrodžio švytėjimas gali pakenkti jūsų miegui. Prieš miegą bent valandą nesinaudokite prietaisais, kurie skleidžia mėlyną šviesą. Tai tikrai padės lengviau užmigti.
#10 Tempimo pratimai
Kartais yra sunku užmigti dėl tam tikrų kūno dalių įtampos ar skausmo. Būtent todėl naudinga reguliariai atlikti tempimo pratimus: pakaks vos 5 minučių mankštos, o rezultatas bus iš tiesų puikus.
#11 Miegokite su kojinėmis
Kojinės sušildo pėdas ir išplečia kraujagysles. Būtent tai padeda kur kas greičiau užmigti (per 15 minučių ar dar greičiau), o miegas bus gilesnis ir ramesnis. Kojinių poveikis yra panašus kaip ir karštos atpalaiduojančios vonios.