Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

10 taisyklių, kad orchidėja vėl žydėtų. Ir kiekvieną kartą taps vis gražesnė

Orchidėja bet kokiame interjere atrodo stilingai.

Šiandien mes jums pasakysime, kaip padaryti, kad ji žydėtų antrą ir trečią kartą. Svarbiausia yra sekti kelias paprastas taisykles.

Štai ką daryti, kad ištisus metus galėtumėte mėgautis orchidėjų gėlėmis:

1) Nustatykite orchidėjos amžių – jei jis yra jaunesnis nei vieneri metai, jis nepražys. Augalų amžių galima apskaičiuoti pagal ūglių skaičių. Suaugęs augalas turės apie 5-8.

Ankstyvasis žydėjimas yra pavojingas orchidėjui – jis veda į jos mirtį, nes jaunom gėlėm labai sunku atsigauti po ankstyvo žydėjimo.

2) Žiūrėkite šaknis – jiems reikia daug saulės spindulių. Augalų gėlės nėra klasikiniuose keraminiuose puoduose, tačiau permatomuose, pagamintuose iš plastiko, įsitikinkite, kad jie turi pakankamai drenažo angų.

3) pernelyg dažnai neperkelkite į vazonus . Orchidėjai nepatinka, kai ji yra perkeliama. Kai šviesa keičiasi, ji gauna tikrą stresą. Geriau ne perkelti orchidėjų vazą, ypač laistymo metu ir ūglių atsiradimo metu.

4) Geras apšvietimas . Orchidėja yra labai sudėtinga šviesai, ji negali būti įdėta į šešėlį. Kuo daugiau saulės – tuo geriau. Jei šviesos nepakanka, nusipirkite specialią fitolampa. Jis suteiks orchidėjai daug šviesos, tačiau oras aplink gėlę nebus išdžiovinamas.

Fitolampas jums bus naudingas, jei orhideja žiemą ar rudenį išleis pumpurų – tuo metu, kai saulės šviesa yra labai maža

5) Tinkamas laistymas . Laistykite, kai žemė yra visiškai sausa – taip, kad augalo šaknys ne pūtų. Ši taisyklė taikoma visų amžiaus grupių augalams ir kiekvienam sezonui.

Yra viena išimtis: po to, kai orchidėja išsiliejo, sumažinkite augalų laistymą 1 mėnesiui.

Ir atvirkščiai – laikotarpiu iki žydėjimo ir žydėjimo metu bandykite kuo dažniau užpilti orchidėjų. 

6) Teisinga temperatūra . Orchidėja nemėgsta stiprios temperatūros kritimo. Naktinė temperatūra neturėtų nukristi mažiau nei 4-6 ° C, palyginti su dienos metu. Nuo pavasario iki rudens augalas gali būti pastatytas ant balkono.

Tačiau šaltuoju metų laiku kažkur šalia akumuliatoriaus turėtų būti dedama kaprizinga gėlė. Taip pat labai svarbu vėdinti kambarį, kuriame yra orchidėja, bet ne kurti skersvėjus – orhidejai nepatinka.

7) Tinkama trąša. Naudokite kalio ir fosforo trąšas – jų dėka žiedpumpuriai pasirodo greičiau, o gėlės auga stipriau ir sveikiau.

8) Stebėkite drėgmę . Orhideja netoleruoja sauso oro – dėl to orchidėjų vystymasis gali sustoti arba, kaip alternatyva, gali išnykti tiek žiedai, tiek nesulaužyti pumpurai.

Norėdami padidinti oro drėgnumą, naudokite lėkštę su vandeniu arba tiesioginiu purškimu (jei oras yra per karštas ir oras yra sausas). Pastarasis metodas yra ypač geras šildymo laikotarpiu.

9) Stresas skatina orchidėjų augimą. Pernelyg patogus gyvenimas gali sulėtinti žydėjimo procesą, tačiau jei orhideją išmeskite į laikiną stresą – pavyzdžiui, įdėti vėsioje patalpoje ar mažiau vandens – jis greitai skatina žydėjimą.

10) Orchidėjos poilsio laikotarpis prasideda po žydėjimo, kurio metu gėlė kaupiasi jėga kitam žydėjimui. Jūsų užduotis per šį laikotarpį yra laikytis 9 pirmiau išvardytų taisyklių, kad gėlė liktų gyva ir sveika.

Šaltinis

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...

Iki 2025 m. sausio pabaigos 3 Zodiako ženklai pagaus sėkmę už uodegos

2025-ieji metai bus sėkmingi kiekvienam iš mūsų. Jie atvers naujas galimybes ir atneš reikšmingų permainų visose gyvenimo srityse. Šie pokyčiai mus nuves prie didesnių...
---