Jei kamuoja nemiga ir norite gerai išsimiegoti, prieš miegą labai svarbu vengti šių dešimties dalykų.
Warwick universitete (JK) atliktas tyrimas rodo, kad maždaug 27% žmonių turi nuolatinių miego problemų, o likusieji 73% – tik retkarčiais susiduria su miego problemomis. Duomenys yra baugūs. Tačiau yra tam tikrų naktinių įpročių, kurių turite vengti, kad išsimiegotumėte ilgai lauktu miegu.
Nerūkykite
Puikiai žinote, kad geriau naktį negerti kavos dėl kofeino poveikio. Ši taisyklė galioja ir tabakui. Cigaretėse esantis nikotinas taip pat stimuliuoja ir gali pakenkti jūsų miego kokybei. Tiesą sakant, rūkantieji daug dažniau kenčia nuo nemigos nei tie, kurie nerūko.
Nesportuokite
Fizinių pratimų praktika yra puiki savijautai ir tai taip pat veikia miegą. Bet idealiausia yra nesportuoti prieš pat miegą. Tiesą sakant, reikėtų vengti sportuoti prieš pat miegą, likus trims ar keturioms valandoms. Taip yra todėl, kad bet kokia mankšta „pažadina“ jūsų kūną. Taigi, nėra gera mintis grįžti iš sporto salės ir eiti tiesiai į lovą.
Negerkite vandens
Prieš miegą galite išgerti šiek tiek vandens. Bet jei išgersite per daug skysčių, gali būti, kad vidurnaktį pabusite iš noro eiti į tualetą. O tai labai kenkia miego kokybei!
Neikite miegoti popiečio miego
Snausti nuo 13 iki 16 valandos yra gerai, nes tai visiškai netrukdo jūsų miegui. Tačiau ilgas miegas nėra gera mintis, ypač, jei jus kamuoja nemiga.
Nesivelkite į kūrybinę veiklą
Piešimas, rašymas ar grojimas instrumentu yra veikla, priverčianti jūsų smegenis dirbti. Taigi, jei ilgai vakare užtruksite, užsiimdami bet kuria iš šių veiklų, naktį negalėsite gerai išsimiegoti. Taip yra todėl, kad kūrybinė veikla reikalauja daug pastangų, o smegenims reikia laiko atsipalaiduoti.
Nenaudokite elektroninių prietaisų
Nešiojamųjų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų šviesa stimuliuoja smegenis ir sutrikdo miegą. Todėl prieš miegą reikėtų vengti naudoti tokio tipo elektroniką. Jei dirbate iki pat vėlumos, pabandykite užbaigti savo visus darbus bent valandą prieš planuodami eiti miegoti.
Nevartokite vaistų
Daugelis vaistų, pavyzdžiui, skausmą malšinantys vaistai, daro jūsų nervų sistemą budresnę ir tai neleidžia užmigti. Visada pasitarkite su savo gydytoju dėl geriausio laiko vartoti tam tikrus vaistus.
Venkite streso
Labai stiprios emocijos gali pakenkti miegui. Norėdami išvengti streso ir nesijausti susinervinusiais, kai einate miegoti, venkite žiūrėti naujienas ar su kuo nors aršiai diskutuoti.
Karštomis dienomis nesimaudykite po karštu dušu
Be abejo, esate girdėję, kad karšta vonia gerai atpalaiduoja. Tačiau vertėtų žinoti, kad iš tiesų temperatūros skirtumas padeda užmigti. Tad karštomis dienomis nusiprauskite po šaltu dušu. Po šiltu / karštu dušu maudykitės tik šaltomis dienomis.
Nemiegokite su naminiais gyvūnais
Gyvūnų miego režimas labai skiriasi nuo žmonių. Be to, jie daug dažniau keičia savo padėtį ir taip sutrikdo miego kokybę.