Jei moteris pastoja šaltuoju metų laiku, tai gali reikšti, kad vaiko medžiagų apykaita vėliau bus efektyvesnė.
Metų laikas, kai buvote pradėti, gali turėti netikėtos įtakos tam, kaip veikia jūsų medžiagų apykaita. Apie tai rašo sciencealert.com, remdamasis tyrimu, publikuotu mokslo žurnale „Nature Metabolism“.
Šio tyrimo duomenimis, žmonės, pradėti šaltuoju metų laiku, kūne kaupia riebalus kitaip nei tie, kurie buvo pradėti šiltuoju laikotarpiu.
Pradiniame tyrimo etape dalyvavo 356 sveiki jauni vyrai. Tų, kurie buvo pradėti per šaltąjį sezoną, organizme nustatyta didesnė aktyviosios (rudosios) riebalinės audinių veikla. Ši riebalų rūšis padeda deginti energiją, šildyti organizmą ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.
Be to, kaip pažymima tyrime, šie asmenys pasižymėjo padidėjusiu energijos suvartojimu, mažesniu kūno masės indeksu (KMI) bei mažesniu vidaus organų riebalų kiekiu – tai rodo geresnę bendrą medžiagų apykaitos būklę.
„Tarp nutukusių žmonių dažnai pastebima beveik visiška rudosios riebalinės audinių veiklos stoka“, – pažymima publikacijoje.
Norėdami išplėsti tyrimo rezultatus platesnei gyventojų grupei, mokslininkai pasitelkė papildomą 286 suaugusių vyrų ir moterų imtį, apimančią įvairias amžiaus grupes.
„Galiausiai mokslininkai nustatė kuklų, bet reikšmingą ryšį tarp pastojimo šaltuoju metų laiku ir padidėjusios rudojo riebalinio audinio veiklos, sumažėjusio KMI, visceralinio riebalinio sluoksnio ploto ir liemens apimties“, – sakoma straipsnyje.
Pažymima, kad tyrimo rezultatai yra tik koreliaciniai (t. y. nustatytas ryšys, bet ne priežastis). Vis dėlto jie patvirtina ir praplečia ankstesnius stebėjimo tyrimų duomenis.
„Rezultatai leidžia manyti, kad žema temperatūra gali paveikti vyriškos spermos ar moters kiaušialąstės genų raišką, o šie pokyčiai gali būti perduodami palikuonims pastojimo metu“, – rašo leidinys.
Tyrimo autoriai, vadovaujami Tokijo universiteto biomediko Takeshi Yoneshiro, iškelia prielaidą, kad tai gali būti „sudėtinga, iš anksto numatyta prisitaikymo prie šalčio forma“, perduodama iš kartos į kartą, kuri padidina palikuonių šansus išgyventi šaltame klimate.
Šaltinis: sciencealert.com
Nuotrauka @Canva

Mane labiausiai domina pasaulis ir visi jame vykstantys įvykiai. Savo straipsniais stengiuosi kiek įmanoma daugiau informuoti visuomenę ir supažindinti skaitytojus su įvairiais šios žemės kampeliais. Mėgstu keliauti, tad mano, kaip redaktorės skiltyje rasite įvairių šalių naujienų.