27 metų britė Marli Garnreiter papasakojo, kaip dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis pokalbių robotas „ChatGPT“ aptiko jai kraujo vėžį metais anksčiau, nei liga oficialiai buvo diagnozuota gydytojų. Savo istorija moteris pasidalijo su žiniasklaida, kviesdama visus „visada įsiklausyti į savo kūną“.
Po tėvo mirties 27-erių Marli pradėjo jausti nemalonius simptomus – jai pasireiškė stiprus naktinis prakaitavimas ir nuolatinis odos niežėjimas. Iš pradžių ji tai laikė streso pasekmėmis. Gydytojai, į kuriuos ji kreipėsi, ligos požymių neaptiko – visi laboratoriniai tyrimai buvo normos ribose.
Iš smalsumo Marli nusprendė aprašyti savo simptomus dirbtinio intelekto pokalbių robotui „ChatGPT“. Modelis iškėlė galimą diagnozę – kraujo vėžys. Visgi mergina šio atsakymo pernelyg nesureikšmino.
Po metų sveikata pradėjo blogėti – ją pradėjo varginti skausmas krūtinėje ir nuolatinis nuovargis. Gavusi siuntimą tyrimams, Marli atliko skenavimą, kuris atskleidė didelį darinių kairiajame plautyje. Biopsija parodė, kad tai – Hodžkino limfoma, reta ir pavojinga kraujo vėžio forma, pažeidžianti limfinę sistemą.
Sergant limfoma, piktybinės ląstelės kaupiasi limfmazgiuose, sukeldamos navikų susidarymą – dažniausiai kaklo, krūtinės ar pažastų srityse. Tai rimta, bet gydoma liga. Jei ji nustatoma laiku, prognozės paprastai būna palankios – net 85 % pacientų išgyvena penkerius metus po diagnozės. Dabar Marli laukia keturi–šeši chemoterapijos kursai, praneša „The Daily Mail“.
Marli sako: „Esu laiminga, kad vis dėlto išgirdau savo kūną. Galbūt tuo metu nepatikėjau ChatGPT, bet dabar žinau – kartais verta net virtualiai pasikonsultuoti. Tai nereiškia, kad jo žodis yra galutinis, bet tai gali būti ženklas neignoruoti savijautos.“

Mane labiausiai domina pasaulis ir visi jame vykstantys įvykiai. Savo straipsniais stengiuosi kiek įmanoma daugiau informuoti visuomenę ir supažindinti skaitytojus su įvairiais šios žemės kampeliais. Mėgstu keliauti, tad mano, kaip redaktorės skiltyje rasite įvairių šalių naujienų.