Aš nežinau kaip jūs, bet man patinka du dalykai: rožinė spalva ir antikvariniai daiktai.
Taigi, kai pamačiau šią gražią, keistą, kičinę virtuvę iš 1950 m., tiesiog įsimylėjau! Pasak savininko, staliaus Nathano Chandlerio, namas buvo pastatytas 1956 m., tačiau jame nebuvo gyvenama iki 2010 metų.
Kai jis atsikraustė, prieš tai namuose niekas nebuvo naudojama, o originali įranga vis dar buvo nenaudota. Kodėl name niekada nebuvo gyvenama? Tai vis dar paslaptis! Šiandien rausvas interjeras daugeliui gali būti per daug erzinantis, bet ar žinote, kad 1950 m. rausva spalva buvo labai populiari?
Ką manote jūs? Ar jums patinka šiame name rausva spalva, ar manote, kad jos yra per daug? 1950 m. gyvenusiems žmonėms rožinė spalva turėjo didelę reikšmę.
Įkvėpta pirmosios ledi Mamie Eisenhower mėgstamiausios rožinės spalvos 50-ųjų dešimtmetyje, ši spalva tapo neįtikėtinai populiari vonios kambarių ir virtuvių spalva. Mamie taip mėgo šią spalvą, kad net jos medvilninės suknelės taškeliai buvo rausvi!
Spalva buvo pavadinta „Mamie pink“ (Mamie rausva) ir netrukus tapo nacionaline, Antrojo pasaulinio karo pabaigoje jaučiamo džiaugsmo spalva ir naujuoju Amerikos namų simboliu.
Mamie tapo visų amerikiečių namų šeimininkių modeliu. „Ike vadovauja šaliai. Aš vartau kiaulienos kotletus“, – garsi jos citata.
Mamie buvo žemiška ir moteriška. Ji pamilo Lawrence’ą Welką. Valgydama vakarienę prie televizoriaus, ji dažnai nešiojo apyrankes, grojo „Scarbble“ ir žiūrėjo muilo operas.
Dėl jos pomėgio rožinė spalva staiga tapo rafinuotumo ir patriotizmo simboliu.
Priešingai, nei mūsų šiuolaikinėje perspektyvoje, rožinė spalva nebuvo „moteriška“ spalva. Namų šeimininkės visoje šalyje svajojo apie namus, papuoštus būtent šia rausva spalva.
Manoma, kad daugiau nei keturi milijonai namų turėjo rausvą virtuvę ar rausvą vonios kambarį – arba abu!
Yra gandų, kad Mamie visada rinkdavosi spalvų paletę su rausvos, žalios ir grietinėlės spalvomis. Visą laiką, kol ji persikėlė į Baltuosius rūmus, ji naudojo šias spalvų paletes, kad jas panaudotų namų interjere. Ji viską dažė ir dekoravo pagal šias paletes.
Baltieji rūmai tapo tokie rožiniai, kad galiausiai buvo vadinami „Rožiniais rūmais“.
Kadangi rožiniai namų apyvokos daiktai buvo tokie paklausūs, ši virtuvė buvo tikras svajonės išsipildymas!
Tai tarsi grįžimas į praeito amžiaus 5 dešimtmetį. Visi įrenginiai turi savo originalias instrukcijas.
Nors kai kurie virtuvės reikmenys gali būti šiek tiek seni, įdomu, ar jie vis dar veikia?
Ši indų skalbimo mašina sugrąžins jus laiku atgal!
Štai kodėl virtuvė yra tokia ypatinga! Maža dalis Amerikos istorijos, kuria galime mėgautis dabar.
Argi ne nuostabu? Dalinkitės šiuo straipsniu su kitais!