Nors namai, biurai ir restoranai, pastatyti iš transportavimo konteinerių, nebėra naujiena, tokia statyba dar nėra ir labai plačiai paplitusi. Arba šių konteinerių dizainas nėra įspūdingas, arba žmonės bijo, kad šaltu oru pats namas arba jo šeimininkai sušals. Tačiau per visą pasaulį galima sutikti entuziastų, nusprendusių tokiu būdu pasistatyti namus užmiestyje. Taip padarė ir viena kūrybiška pora. Dabar jie džiaugiasi mėgaudamiesi namų jaukumu gryname ore.
Būsto statyba iš konteinerių nėra labai populiari mūsų platumose, tačiau pasaulyje yra žmonių, kurie nusprendžia taip paeksperimentuoti. Taip padarė kūrybiški sutuoktiniai Ksenija ir Nikolajus. Keliaudami po pasaulį ir naršydami internete, jaunuoliai atkreipė dėmesį į namus iš transportavimo konteinerių. Kai atėjo laikas patiems statytis vasarnamį užmiestyje, jie nusprendė, kad būtent šis dizainas jiems tiks labiausiai.
Iki smulkmenų parengę statybų projektą, jaunuoliai nuėjo pas rangovą, kuris užsiėmė prekybos erdvių ir kavos namų iš konteinerių kūrimu. Bendrovės darbuotojai ilgai stebėjosi, nes jiems dar neteko statyti gyvenamųjų pastatų. Tačiau jie ėmėsi įgyvendinti poros projektą, kurį pavadino „Nedažni vasarnamiai“.
Kadangi pora neplanavo labai didelio vasarnamio, pakako įsigyti tik 2 senus konteinerius, kurie buvo išsiųsti į rangovo gamyklą. Specializuotose dirbtuvėse buvo išpjauti langai ir durys, kruopščiai izoliuoti visi paviršiai nuo grindų iki lubų. Šiems tikslams buvo naudojamos putų plokštės, padedančios sukurti savotišką namą-termosą, kuriame vasarą vėsu, o šaltuoju metų laiku – šilta.
Izoliacija buvo padaryta iš gipso kartono plokščių (ant sienų ir lubų). Taip pat buvo įvestos visos komunikacijos – elektros instaliacija visose patalpose, vandentiekio vamzdžiai ir kanalizacija.
Taip pat buvo paruoštas visavertis pamatas, kad šeimininkams nereikėtų jaudintis dėl potvynių, nuotekų ir kitų problemų, galinčių iškilti, kai jų nebus namie. Kad sumažintų finansines išlaidas, jie nusprendė sumontuoti sraigtinius polius ir ant jų pritvirtinti namą.
Pagrindinis tokios konstrukcijos pliusas (šeimininkams) yra tas, kad visi darbai vyksta už aikštelės ribų, ir tik tada, kai vidaus apdaila bus visiškai baigta, konteineriai bus pristatyti į vietą. Tam pakaks dviejų sunkvežimių ir krano, kuriais bus išimtas ir sumontuotas paruoštas vasarnamis. Kadangi namo konstrukcija buvo suprojektuota keičiant konteinerius vienas kito atžvilgiu, taip pat reikėjo sukurti medinę platformą, kuri dabar tarnauja kaip maža terasa.
Atskirai sumontavus konteinerius, jie buvo patikimai pritvirtinti vienas kito atžvilgiu ir rangovo darbai buvo baigti. Po to interjerą ir eksterjerą įrengė pati pora, kurie gavo puikią progą praktiškai parodyti savo kūrybinius sugebėjimus, nes jie yra dizaino studijos įkūrėjai, o jų pačių namai padėjo tobulinti jų įgūdžius.
Pirmiausia buvo įsigyti įrankiai, reikalingi metaliniam namo apvalkalui prižiūrėti, taip pat sumontuotos saulės baterijos, kad būtų galima naudotis ne tik buitine technika, bet ir elektriniais įrankiais. Namas išėjo visai ne mažas, apie 60 kv. m, todėl kūrybiška šeimininkė nusprendė, kad balta apdailos ir baldų spalva bus daug praktiškesnė, nes visada pabrėš linksmą nuotaiką.
Virtuvėje-svetainėje kartu su panoraminiais langais baltos, blizgios plytelės sukuria ne tik ypatingą žavesį, bet ir didesnės erdvės įspūdį. Įdomus sprendimas buvo dekoratyvinės sienos su ryškiu Maroko raštu, kuris tapo virtuvės srities akcentu.
Siekdami pabrėžti savo individualumą ir inkorporuoti iš kelionių parsivežtus daiktus, jaunuoliai nusprendė neprisirišti prie konkretaus dizaino stiliaus, o sudėti viską, kas jiems patinka ar sukelia malonius prisiminimus. Taip virtuvės zonoje atsirado senas stalas, kuriam daugiau nei 100 metų, ir jie jo nerestauravo, nes natūralus ąžuolas jau savaime yra puošmena.
Tas pats nutiko ir su antikvarine vitrina, įsigyta iš dirbtuvės, kurios specializacija – vertingų senų baldų paieška ir restauravimas. Kadangi pora nėra dideli maisto gaminimo gerbėjai, jie neįrengė virtuvės srities su didele virykle ir kriaukle. Visi šie daiktai buvo pasirinkti minimalaus dydžio, o atviroje lentynoje savo vietą rado tik labai reikalingi stalo įrankiai ir virtuvės reikmenys.
Sutuoktiniai turi daug draugų, kurie mėgsta ne tik atvykti į jų vasarnamį, bet ir pasilikti savaitgaliui, todėl jau planuojant buvo numatytas nedidelis svečių miegamasis. Šiame kambaryje labai tiko naktinis staliukas ir didelė lova. Be to, sulankstoma sofa svetainėje taip pat skirta apgyvendinti nakčiai pasilikusius draugus.
Savo „Nedažnuose vasarnamiuose“ pora taip pat suprojektavo gana patogų miegamąjį, kuriame yra vieta senovinei lovai su metaline galvūgaliu, komoda, atvira spinta, naktiniu staliuku ant ratų ir patikima, malkomis kūrenama krosnimi, gelbėjančia šaltais pavasario ar rudens vakarais. Kaip ir svečių kambaryje, Ksenija nusprendė prie mėgstamo balto tono pridėti žalio akcento sieną, kuri atkartoja natūralius atspalvius už panoraminio lango.
Neįprastu būdu pora paįvairino vonios kambario interjerą. Jame galima išvysti baltas keramines plyteles su ta pačia ryškia marokietiško stiliaus siena kaip ir virtuvėje, tačiau jie nusprendė lubas padaryti tamsiai mėlynas. Būtent ten pora norėjo sutelkti dėmesį.
Taip pat verta paminėti „Nedažno vasarnamio“ išorę. Nors pora nepaslėpė namo kilmės ir paliko nepakitusį metalinį konteinerių apvalkalą, jie ne tik radikaliai pakeitė dažų spalvą, bet ir neapdorotomis natūralaus medžio lentomis dekoravo neestetiškus metalinės konstrukcijos įlenkimus.
Jei Ksenija buvo atsakinga už projekto planavimą ir organizavimą, tai techninė dalis krito ant Nikolajaus pečių. Vaikinas ne tik klojo plyteles ar dažė sienas, bet ir sumontavo saulės baterijas bei įrangą. Jis taip pat apdairiai pastatė lauko dušą, tačiau pirmenybę teikė saulės kolektoriaus pirkimui ir įrengimui, kad jis namą aprūpintų karštu vandeniu net ir esant debesuotam orui.
Meistriškam šeimininkui, kuris daug nuveikė savo rankomis, vasarnamio išdėstyme yra numatytos net visavertės dirbtuvės. Čia yra visi įrankiai, pagalbinės medžiagos ir kompresorius.
Pora yra labai patenkinta savo namais. O jūs ar norėtumėte tokio vasarnamio?