Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Maža erdvė ir racionalūs sprendimai: kaip įrengti virtuvę, kurios plotas 4-5 kv. m?

Sutalpinti viską, ko reikia, miniatiūrinėje 4-5 kv. m erdvėje – vargu ar kam nors pavyks, bet jei pabandysite, net ir šią mažą erdvę galima paversti jaukia ir praktiška. Svarbiausia iš pat pradžių viską apskaičiuoti iki smulkiausių detalių ir išmatuoti milimetrais. Vienintelis dalykas, kurį turėtumėte žinoti, yra keletas mažos erdvės planavimo ir projektavimo gudrybių, kad pagreitintumėte procesą ir neiššvaistytumėte laiko bei pastangų.

Kompetentingas išdėstymas

Prieš pradedant remontą mažytėje virtuvėje, verta atlikti išankstinį visų turimų virtuvės reikmenų, buitinės technikos, įrangos ir stalo įrankių patikrą. Tikrai yra daugybė daiktų, kuriuos naudojate kartą per metus ar net neišėmėte iš pakuotės, todėl šį klausimą reikėtų spręsti radikaliai. Dėl tokios optimizacijos sumažės stalčių/lentynų virtuvėje skaičius, o tai reiškia, kad bus daugiau vietos manevruoti.

Būtent šiuo metu turėtumėte pagalvoti, kurias lentynas/stalčius yra patogu naudoti, o kurios paprastai lieka nenaudojamos arba trukdo gaminant. Taip pat nepamirškite stalo aukščio, stalviršio pločio, pjedestalų ir sieninių spintelių gylio, pagrindinių elektros lizdų, rankenų ir net rankšluosčių laikiklių vietos. Šios smulkmenos gali taip apsunkinti šeimininkės gyvenimą, kad bet kokį interjero atnaujinimą pavers niekais.

Stenkitės įrengti tai, kas būtiniausia, o ne viską iš karto

Žinoma, visi nori, kad virtuvė ir darbinis paviršius būtų pakankamo dydžio. Taip pat nepamirškite, kad būtina skirti vietos viryklei, orkaitei ir kriauklei. Tačiau prieš viską bandant sugrūsti į mažą erdvę turėtumėte sustoti ir pagalvoti, ko galite atsisakyti, pavyzdžiui, šaldytuvo naudai. Nes juk nesate akrobatas, kad galėtumėte lengvai manevruoti tarp visų virtuvės rakandų.

Racionalus erdvės organizavimas numato vietą, kurioje laisvai judėti gali mažiausiai du arba bent jau vienas žmogus, ir būtiniausios įrangos bei virtuvės įrangos išdėstymą, be kurių tikrai negalėsite apsieiti. Taip pat verta pasirūpinti, kad visi paviršiai būtų vienodo lygio ir matmenų (stalų aukštis, darbo zona, kaitlentė). Tai padės sukurti darnesnį interjerą ir estetinį vaizdą.

Tinkamos spalvos pasirinkimas

Renkantis tonus ir spalvas mažai erdvei, dizainerių patarimai visada išlieka tie patys – naudokite šviesią paletę ir blizgančius/veidrodinius paviršius. Pati naudingiausia, žinoma, bus balta, nes ši spalva sukuria tūrio iliuziją.

Nebūtina naudoti tik baltos spalvos su daugybe atspalvių. Ją galite praskiesti pasteliniais/milteliniais atspalviais (dulkėta rausva, dangaus mėlyna, šviesiai geltona) arba natūraliais (alyvuogių, smėlio, pelenų pilka, šviesia ochra). Taip sukursite akcentus.

Svarbu: nenaudokite ryškių ar tamsių spalvų gamos, ji ne tik labai greitai pradeda erzinti mažose vietose, bet ir gali „suvalgyti“ jau ir taip miniatiūrinę erdvę. Jei jūsų siela prašo atgaivos, tuomet galite pasimėgauti ryškiais rankšluosčiais, linksmomis pagalvėmis ant kėdžių ar originaliomis užuolaidomis.

Tikros 4 kv. m ploto virtuvės pliusai ir minusai

Šios mažytės virtuvės šeimininkai pasirinko spalvas pagal anksčiau išdėstytus patarimus. Šviesūs sieninių spintelių fasadai, už kurių net paslėptas dujinis vandens šildytuvas, kartu su tos pačios spalvos virtuvės prijuoste ir stalviršiais sukuria kompozicijos vientisumą, vizualiai pakelia lubas ir praplečia erdvę.

Žinoma, stalviršių/stalų krūva, pilno dydžio dujinė viryklė ir šaldytuvo nebuvimas daugeliui atrodys neracionalus sprendimas, tačiau šeimininkai pamanė, kad jiems taip bus patogiau. Be to, šeimos biudžetas neleido nei pakviesti profesionalaus dizainerio, nei visiškai įgyvendinti visų jų norų.

O svarbiausia yra į viską pažiūrėti kūrybiškai. Sėkmės kuriant savo svajonių virtuvę, net jei ji tėra 4-5 kv. m dydžio!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---