Senos statybos namuose virtuvės dažniausiai yra labai nedidelės, todėl ne visada yra paprasta rasti tinkamą buitinę techniką. Interjero dizainerė papasakojo, kur geriausia statyti šaldytuvą, jei patalpoje yra visai nedaug vietos.
Jei virtuvės plotas neviršija 5-6 kvadratinių metrų, sukurti ergonomišką ir funkcionalią erdvę yra itin sudėtinga užduotis. Virtuvės komplektas dažniausiai gaminamas linijinis arba L formos, taip pat virtuvėje būtina pastatyti šaldytuvą, valgomojo stalą, ir t.t.
Pasak dizainerės Yanos Trubitsynos, vienareikšmiškai pasakyti, kuris virtuvės komplektas (linijinis ar L formos) labiau tinka mažai virtuvei, neįmanoma, – tai priklauso nuo konkrečios šeimos individualių poreikių, tokių kaip maisto ruošimo dažnumas, virtuvės prietaisų ir įrankių skaičius, ir t.t.
Linijinė (tiesi) virtuvė
Virtuvės komplektas montuojamas griežtai vienoje linijoje išilgai sienos. Pasak Trubitsynos, jei norima sutaupyti vietos, galima rinktis įdomų sprendimą ir orkaitę sujungti su mikrobangų krosnele. Apatinėje virtuvės dalyje galima integruoti iki 45 cm pločio indaplovę, o maisto ruošimui užteks dviejų degiklių viryklės. Esant linijiniam išplanavimui, taip pat galima pastatyti laisvai stovintį šaldytuvą ir kompaktišką stalą priešingoje virtuvės pusėje.
L formos virtuvė (kampinė)
Šiuo atveju virtuvės komplektas montuojamas išilgai dviejų gretimų sienų. Tai leidžia pastatyti daugiau spintelių, todėl tinka tiems, kuriems reikia sukurti kuo didesnę sandėliavimo sistemą. Optimalus šio virtuvės komplekto išplanavimo sprendimas būtų įrengti spinteles visame virtuvės aukštyje, kad tilptų buitinė technika. Ten taip pat galite įterpti įmontuotą šaldytuvą.
Kai kuriuose senos statybos namų butuose dažnai galima rasti vidinių nelaikančių sienų, o tai atveria galimybę sujungti virtuvę su gretimu kambariu. Taigi, virtuvės erdvė gali būti perplanuojama į U formą, skiriant nišą ir šaldytuvui. Svarbu atsiminti, kad jei namuose naudojama dujinė viryklė, tuomet tarp virtuvės ir kambario reikės įrengti stumdomą pertvarą. Šis virtuvės išdėstymas yra labai funkcionalus.
Kaip išsirinkti šaldytuvą mažai virtuvei?
Šaldytuvas gali būti laisvai pastatomas arba įmontuojamas. Kiekvienas jų turi savų pliusų ir minusų.
- Laisvai pastatomas šaldytuvas yra populiariausias ir paprasčiausias pasirinkimas. Jis tiks prie bet kokio interjero stiliaus, tačiau norint paįvairinti interjerą, galima rinktis pastelinių ar net ryškių spalvų šaldytuvus. Tai gali tapti tikra virtuvės puošmena.
- Integruotas šaldytuvas yra montuojamas į virtuvės baldus. Toks šaldytuvas yra brangesnis, tačiau jis suteikia virtuvės interjerui vientisumo.
„Įmontuojamas šaldytuvas netaupo vietos, tačiau vizualiai atrodys estetiškiau ir harmoningiau, nes bus paslėptas už virtuvės spintelių fasadų. Vis dėlto, įmontuoto šaldytuvo vidinė erdvė dažniausiai yra mažesnė. Taigi, šis pasirinkimas turi ir vizualinę, ir estetinę reikšmę.“ – teigia Yana Trubitsyna.
Kaip parinkti šaldytuvo vietą virtuvėje?
Tiesą sakant, mažoje virtuvėje nėra daug galimybių, kur statyti šaldytuvą:
- Šalia durų.
- Prie lango. Tokiu atveju šaldytuvas gali šiek tiek užblokuoti dalį palangės, tačiau kartais tai yra geriausias sprendimas.
- Vienoje linijoje su kitais buitiniais įrenginiais.
- Priešingoje virtuvės pusėje. Tai tinka tada, kai virtuvės komplektas yra kompaktiškas.
- Nišoje, kurią galima padidinti panaudojant koridoriaus erdvę.
Koks dizainas tinka mažai virtuvei?
Dizainerė Yana Trubitsyna pataria neperkrauti nedidelės virtuvės, kad šioje patalpoje pavyktų išlaikyti harmoniją.
„Mažose virtuvėse rekomenduojamos paprastos linijos ir pagrindinės spalvos. Tai leidžia lengvai derinti interjero spalvas su skirtingų atspalvių dekoru. Pavyzdžiui, galite pasirinkti įdomias ryškių atspalvių plyteles“.