Vis daugiau žmonių pereina prie darbo namuose. Todėl tampa vis svarbiau susikurti patogią ir efektyvią darbo vietą namie. Yra keletas pagrindinių veiksnių, galinčių turėti įtakos produktyvumui ir bendrai savijautai.
Parinkite specialią darbo vietą
Vienas svarbiausių dalykų yra parinkti specialią darbo vietą. Tai turėtų būti vien darbui skirtas kampelis, atskirtas nuo gyvenamosios patalpos. Geriausia, jei darbo vietoje būtų stalas, patogi kėdė ir pakankamai erdvės.
Pasirūpinkite patogia kėde
Ergonomiška kėdė padės išvengti nugaros skausmų ir diskomforto bei pagerins bendrą laikyseną. Ieškokite kėdės su reguliuojamu aukščiu ir juosmens atrama. Įsitikinkite, kad ant jos patogu sėdėti ilgesnį laiką.
Naudokite stovimą stalą
Ilgalaikis sėdėjimas gali pakenkti sveikatai. Norėdami su tuo kovoti, naudokite stovimą rašomąjį stalą. Jis pagerins laikyseną, padidins energijos lygį, sumažins nutukimo ir kitų sveikatos problemų riziką.
Geros laikysenos praktika
Nepamirškite laikytis geros laikysenos. Patariama sėdėti tiesiai, atpalaiduoti pečius ir laikyti kojas lygiai ant grindų. Venkite susikūprinimo ar susigūžimo prie kompiuterio. Tai gali sukelti nugaros skausmus ir diskomfortą.
Investuokite į kokybišką įrangą
Norint komfortiškai ir veiksmingai dirbti namuose, reikia investuoti į kokybišką įrangą. Tai – patikimas kompiuteris, patogi klaviatūra ir pelė bei spartus interneto ryšys.
Išlikite organizuoti
Dirbant namuose yra sudėtinga išlikti organizuotiems. Tačiau organizuotumas yra būtinas produktyvumui ir efektyvumui. Apsvarstykite galimybę naudoti planuoklį arba skaitmeninį kalendorių, kad galėtumėte sekti darbotvarkę. Naudokitės lentynomis ir kitais daiktų laikymo sprendimais, kad darbo vietoje nebūtų netvarkos.
Suasmeninkite erdvę
Nors svarbu, kad darbo vieta būtų tvarkinga ir efektyvi, taip pat patariama ją personalizuoti. Asmeninių akcentų, pavyzdžiui, meno kūrinių ar nuotraukų, pridėjimas sukurs jaukią ir patrauklią atmosferą. Tik stenkitės, kad asmeninių daiktų būtų kuo mažiau, jog išvengtumėte netvarkos.
Reguliariai darykite pertraukas
Dirbant iš namų yra lengva pasinerti į darbą ir pamiršti daryti pertraukas. Tačiau reguliarus atsipūtimas yra svarbus tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Stenkitės kas valandą daryti trumpas pertraukėles, kad galėtumėte ištiesti kojas ir pailsinti akis.
Įtraukite judėjimo
Ilgalaikis sėdėjimas gali pakenkti sveikatai. Į darbo dieną įtraukę judėjimo kovosite su neigiamu sėdimo gyvenimo būdo poveikiu. Pabandykite per pertraukas trumpai pasivaikščioti. Į kasdienę rutiną įtraukite tempimo pratimus ar jogą.
Rūpinkitės psichikos sveikata
Darbas namuose gali būti izoliuojantis ir keliantis stresą. Kad pasirūpintumėte psichine būkle, darykite pertraukas ir pasirūpinkite savimi. Tai gali būti pasivaikščiojimas, meditacija arba gilaus kvėpavimo pratimai.
Sumažinkite dėmesio blaškymą
Darbuojantis iš namų atsiranda daugybė trukdžių. Nuo namų ruošos užduočių iki socialinių tinklų. Svarbu kuo labiau sumažinti šių trukdžių poveikį, kad išlaikytumėte dėmesį ir produktyvumą. Naudokite produktyvumo programėles, padedančias susikaupti ir užblokuoti dėmesį blaškančius veiksnius.
Susikurkite rutiną
Dirbant ne biure yra paprasta pamiršti ribą tarp darbo ir asmeninio laiko. Rutinos nustatymas išlaikys sveiką darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą bei padidins bendrą produktyvumą. Sudarykite darbo dienos tvarkaraštį ir kiek įmanoma jo laikykitės.
Palaikykite ryšį
Nepamirškite palaikyti ryšius su kolegomis ir draugais. Planuokite reguliarius virtualius susitikimus su bendradarbiais. Apsvarstykite galimybę prisijungti prie internetinių bendruomenių ar grupių, susijusių su Jūsų sritimi.
Optimizuokite apšvietimą
Apšvietimas yra reikšmingas veiksnys, kuriant patogią ir produktyvią darbo vietą. Geriausia, kad ji dienos metu būtų gerai apšviesta natūralia šviesa. Jei natūralios šviesos nėra, erdvę papildykite lempomis. Lubų šviestuvai yra naudingi bendram apšvietimui ir padeda išvengti akių įtampos bei galvos skausmo. Juos patogiai įsigykite internetu.