Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Terakota plytelės ir jų derinimas interjere

Terakota plytelės šiuo metu išgyvena tikrą populiarumo renesansą. Kadaise daug kur naudotos molinės plytelės sugrįžo atsinaujinusios ir dabar mus džiugina savo moderniu pavidalu.

Bene esminis dabartinių terakotos plytelių bruožas ir jų skirtumas nuo naudotų prieš keletą dešimtmečių yra tas, kad tai visgi nebėra molinės plytelės. Šiuolaikinės terakota plytelės yra gaminamos iš akmens masės ar keramikos. Tokiu būdu išlaikomas šių medžiagų praktiškumas ir tuo pačiu atkuriamas terakotos ar molio vaizdas.

Terakota plytelės – karščiausia 2023 m. dizaino tendencija

Terakotos plyteles galima įvardinti kaip karščiausią šių metų tendenciją. Vienas pagrindinių dalykų, nulėmusių tokį populiarumą ir jų sugrįžimą su trenksmu – šiose plytelėse tobulai derantis vintažinis vaizdas ir plytelių praktiškumas. 

Skirtingai nei senosios molinės plytelės, iš akmens masės ar keramikos pagamintos šiuolaikinės plytelės yra lengvai prižiūrimos ir nekelia eksploatavimo iššūkių. Dėl šios priežasties jos tampa patikima ir ilgaamže apdaila, kuri gali būti pritaikoma pačioms įvairiausioms erdvėms.

Žinoma, įspūdinga terakotos plytelių išvaizda taip pat smarkiai prisideda prie jų didelio populiarumo. Šios plytelės padeda kurti ypatingo jaukumo atmosferą, nuostabiai įsikomponuoja į šiandien dominuojančias natūralumo, artimumo gamtai tendencijas. 

Terakotos plytelės gali sušildyti bet kurią erdvę ir suteikti jai nepakartojamo vintažinio žavesio. Su jomis lygiai taip pat galima kurti elegantišką, subtilia prabanga dvelkiantį interjerą. Visa tai nulemia, kad tokias plyteles galima be jokių dvejonių laikyti nesenstančia ir amžinai madinga klasika. 

Terakota plytelių tipai

Terakotos plytelės pasižymi plačia įvairove, kalbant tiek apie jų išvaizdą, tiek apie paskirtį. Galite rinktis pačių įvairiausių atspalvių ir netgi raštų plyteles. Jos gali būti blausiai rausvos, sodriai oranžinės, švelniai rusvos ir dar daugybės kitų atspalvių. 

Terakotos plytelių paviršius gali būti blizgus arba matinis. Žinoma, neužmirškite, kad lygiai taip pat galima rinktis ir senąsias natūralaus molio plyteles, ir pastaruoju metu išpopuliarėjusį modernųjį variantą, pasižymintį praktiškumu. 

Reikia atkreipti dėmesį, kad terakota plytelės yra puikiausiai tinkamos ir vidaus, ir lauko erdvių apdailai. Be to, tai gali būti sienų plytelės ir grindų plytelės, todėl jas galima lengvai įtraukti į norimos erdvės apdailą.

Terakota plytelių privalumai ir trūkumai

Vienas neabejotinų terakotos plytelių privalumų yra jų natūrali, gamtai artima ir jauki bei šilta išvaizda, kurią užtikrina terakotos spalva. Tokias plyteles nesunku įkomponuoti skirtinguose interjeruose, jos taip pat gali būti skirtingų dydžių bei formų. Šios plytelės yra tinkamos tiek vidaus, tiek išorės apdailai, be to, jos yra patvarios ir ilgaamžės. 

Deja, terakotos plytelės gali kelti tam tikrų priežiūros sunkumų, tačiau tik tuomet, jei rinksitės originalias molines plyteles, kadangi jų priežiūra yra gerokai sudėtingesnė. Iš molio pagamintos plytelės yra neatsparios drėgmei, todėl, norint išvengti klaidų, klojant šias plyteles būtini papildomi žingsniai, kurie užtikrins sandarumą.

Kaip derinti molines plyteles interjere?

Terakota plytelių pritaikymas interjere žavus tuo, kad šios plytelės gali būti tiek pagrindinis interjero elementas, tiek ir interjero akcentas. Terakota plytelės leidžia kurti jaukų, šiltą, šiek tiek vintažinį interjerą arba atvirkščiai – įgyvendinti modernius sprendimus. 

Jos gali tapti jaukia virtuvės, svetainės ar bendrųjų erdvių apdaila ar žavingu vonios kambario, valgomojo arba kitos erdvės akcentu – viskas priklauso nuo jūsų pasirinkimo. 

Jei pasimetėte tarp savo pasirinkimų ir nežinote, koks variantas būtų geriausias, naudingų patarimų jums suteiks šios srities ekspertai – pavyzdžiui, salono „Apdailos namai“ konsultantai.  

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---