Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Dujiniai šilumos katilai ir jų privalumai: efektyvus būdas šildyti namus

Dujinis šildymas yra viena iš populiariausių šildymo technologijų, naudojamų individualiuose namuose. Tad atidžiau pažvelkime į šio sprendimo privalumus.

 

Dujinis šildymas – keletas svarbiausių faktų

Dujinių katilų įvairovė rinkoje yra didžiulė. Praktiškai tai reiškia, kad kiekvienas investuotojas gali rasti tokį katilo modelį, kurio parametrai atitiks tam tikro turto energijos poreikį ar technines sąlygas. Neturime pakankamai vietos atskirti katilinę arba tiesiog nenorime pakankamai vietos katilinei? Jokių problemų – prekyboje yra ir sieninių dujinių katilų, kurie užima mažai vietos ir gali būti patalpinti net virtuvėje.

Ar norime sujungti dujinį šildymą, pvz., su mažu žemės šilumos siurbliu, taip sukurdami hibridinę instaliaciją? Tai visiškai įmanoma. Be to, su tokiu įrengimu susijusios investicinės sąnaudos yra mažesnės nei tuomet, kai apsisprendžiame šildytis tik šilumos siurbliu.

Ar rūpinamės ne tik centriniu šildymu, bet ir nuolatine prieiga prie karšto vandens? Tai taip pat nėra problema. Pagal apibrėžimą kombinuotas katilas naudojamas tiek vandeniui radiatoriuose, tiek buitiniam karštam vandeniui šildyti. Tačiau jei buitinio karšto vandens šaltinis yra, pavyzdžiui, saulės kolektoriai, tuomet galite rinktis vienfunkcinį boilerį.

Be to, atminkite, kad nusprendę šildytis gamtinėmis dujomis, ne visada turime naudoti tradicinį kaminą. Kai kuriems kondensaciniams katilams dūmų dujoms išleisti pakanka oro ir dūmų kanalo.

 

Dujinis šildymas Jūsų namams – didžiausi šio sprendimo privalumai ir trūkumai

Kad nesusidarytų chaosas, darykime paprastą prielaidą: renkamės geros kokybės kondensacinį katilą, nes rūpinamės šildymo įrengimo saugumu ir dideliu efektyvumu. Štai ką mes gauname mainais:

  • Galimybė palaikyti tvarką namuose. Mums nereikia kaupti kietojo kuro. Dingsta ir poreikis valyti katilą nuo pelenų.
  • Vietos taupymas namuose. Net jei nuspręstume dėl laisvai pastatomo dujinio katilo, ji vis tiek užims palyginti mažai vietos.
  • Šildymo sistemos automatika. Investuotojas yra atsakingas už būtinų įrengimo patikrų atlikimą ir sąskaitų už dujas apmokėjimą. Įjunkite katilą, tai viskas – prietaisas nereikalauja priežiūros. Žinoma, jei norime, galime rankiniu būdu reguliuoti jo veikimo intensyvumą, pavyzdžiui, šaltomis dienomis. Tačiau jei mūsų nedomina tokio pobūdžio darbas, specialūs jutikliai patys reguliuos katilą.

Net ir efektyviausias dujinis šildymas neatliks savo vaidmens, jei jis bus įrengtas niekaip neapšiltintame name. Taip, tokiame pastate galime pasiekti reikiamą temperatūrą, tačiau finansinės išlaidos, kurias patirsime, kad jaustume šiluminį komfortą, gali būti per didelės. Todėl įrengiant modernų dujinį ar hibridinį šildymą, verta pasirūpinti namo šilumos izoliacija.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---