Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

4 būdai, kaip sudrėkinti namų orą, neišleidžiant daug pinigų

Aktyvaus šildymo laikotarpiu šaltuoju metų laiku oras namuose tampa toks sausas, kad visi namų ūkio nariai, įskaitant šunis ir kates, pradeda čiaudėti ir kosėti. Ne visi gali sau leisti prabangą įsigyti tylų ir efektyvų oro drėkintuvą. Taigi, čia pasidalinsime savo atradimais apie efektyvius oro drėkinimo būdus, neišleidžiant daug pinigų.

1. Senas geras puodas ir keli lašai eterinio aliejaus

Į mažiausią puodą įpilkite porą centimetrų vandens, tada į šaukštelį druskos – kelis lašus eterinio aliejaus (jei aliejaus lašai pateks tiesiai į vandenį, medžiaga iš karto išgaruos). Suberkite druską į vandenį ir padėkite puodą ant mažiausios ir silpniausios kaitlentės vietos.

Vanduo lėtai užvirs ir pradės garuoti, natūraliai drėkindamas sausą orą, o eteriniai garai bus savotiškas inhaliatorius, kuris yra svarbus šaltuoju metų laiku. Norėdami gauti dvigubą naudą, vaistinėje galite įsigyti specialių eterinių aliejų, skirtų peršalimo ligų ir kvėpavimo takų ligų profilaktikai. Puikus pasirinkimas yra ir citrusų ar spygliuočių eteriniai aliejai.

2. Šlapia šluostė ant radiatoriaus

Daugumoje senesnių namų yra įrengti seni geri radiatoriai, o vonioje – gyvatukai. Pakabinkite ant jų šlapią šluostę ar rankšluostį – taip sumažinsite tą deginančios kaitros jausmą, jei radiatoriai šyla itin intensyviai, o jūs negalite jų reguliuoti. Be to, džiūdamas drėgnas audinys išgarins vandenį ir kambario oras taps malonus kvėpuoti.

3. Vandens purkštukas

Turbūt tai yra greičiausias būdas, norint sudrėkinti buto orą. Purškiant kambarinius augalus, taip pat galite purkšti norimą vandens kiekį tiesiog kambaryje. Galite purkšti ant užuolaidų, baldų. Beje, tada svarbu, kad vanduo būtų be priemaišų, nes, pavyzdžiui, nuo eterinių aliejų gali atsirasti dėmių ant audinių.

Į purškiamą buteliuką galite įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus, jei norite malonaus kvapo, o vandens nepurkšite šalia audinių, be to , jei kambaryje neturite kilimo. Mūsų patarimas – naudokite mėtų aliejų: tai puiki ūminių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonė, taip pat mėtų eterinis aliejus puikiai pašalina pašalinius kvapus, kuriuos sunku išnaikinti (ypač po maisto gaminimo).

4. Atidarytos vonios durys

Pats primityviausias ir patikimiausias būdas: išsimaudę vonioje ar duše palikite atidarytas vonios kambario duris. Pirma, tai išgelbės vonios plyteles nuo pelėsio, kuris, laikui bėgant atsiranda dėl drėgmės. Antra, drėgnas oras tolygiai pasiskirstys visame bute.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---