Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Ryžių virimo klaidos: štai kaip virti ryžius, kad jie taptų birūs!

Dešimtys tūkstančių virėjų ir kulinarijos žinovų daro klaidų gamindami ryžius. Taip teigia mokslininkai: visi mes neteisingai gaminame ryžius ir rizikuojame savo sveikata bei gera savijauta. Visuose ryžiuose yra arseno! Ši informacija pasirodė žurnale „The Telegraph“ ir iš karto sukėlė audringą diskusiją.

Ryžiuose lieka nedideli arseno kiekiai, kurie į maistą patenka kartu su pramoninėmis trąšomis ir pesticidais, dešimtmečius esančiais ryžių laukų dirvožemyje. Ryžiai yra žinomas absorbentas, todėl juos valgant absorbuojami toksinai ir išvalomas organizmas. Taip pat ryžiai sugeria viską, kas yra dirvožemyje.

Be to, talpyklos ir konteineriai, kuriuose gabenami ryžiai, apdorojami arsenu, kad jų nesuėstų pelės. Ryžius reikėtų plauti bent jau po tekančiu vandeniu, kol išnyks visi balti miltai.

Koks arseno kiekis ryžiuose yra leistinas? Tai skamba labai keistai, apie kokią normą kalbame? Arsenas gali sukelti rimtų žmogaus organizmo sutrikimų, įskaitant padidėjusią širdies ir kraujagyslių ligų, inkstų nepakankamumo, vėžio ir diabeto riziką. Gerai yra tai, kad tinkamai ruošdami ryžius galite iš jų pašalinti kenksmingas chemines medžiagas ir sumažinti apsinuodijimo arsenu tikimybę! Čia pateikiamos išsamios instrukcijos.

KAIP TINKAMAI VIRTI RYŽIUS

Japonai ir kinai prieš gamindami ryžius 7 kartus perskalauja juos vėsiame vandenyje, kad iš kiekvienos ryžių dalelės pašalintų įtartinas medžiagas. Šį metodą galima naudoti, kai reikia skubiai paruošti patiekalą. Geriausia ryžius per naktį pamirkyti dideliame kiekyje vandens. Arseno koncentracija per naktį paliktuose ryžiuose sumažėja 80% ir produktas būna visiškai saugus. Geriau būti atsargiems, ar ne?

Išmirkyti ryžiai turi dar vieną akivaizdų privalumą. Jie labai greitai išverda iki tobulos išvaizdos, nes būna per naktį prisigėrę vandens. Iš anksto išmirkyti ryžiai išverda per 13 minučių! Vandenyje virtų ryžių skonis būna puikus, o jų tekstūra – biri.

Štai kaip virti ryžius vandenyje, kad neutralizuotumėte arseną ir kitas atsitiktines chemines medžiagas.

KAIP TEISINGAI VIRTI RYŽIUS (KAD BŪTŲ PAŠALINTAS ARSENAS)

  • Paimkite 1 dalį sausų ryžių ir 5 dalis vandens.
  • Palikite ryžius pamerktus vandenyje per naktį.
  • Ryte kelis kartus perplaukite ryžius, kol vanduo taps visiškai skaidrus.
  • Nusausinkite ryžius popieriniu rankšluosčiu arba šluoste.
  • Paimkite 1 dalį ryžių ir 1,5 dalies vandens. Ryžius geriausia užpilti šiltu vandeniu.
  • Įberkite žiupsnelį druskos. Druska pagerins ryžių skonį.
  • Užvirinkite ryžius, sumažinkite ugnį iki minimalios. Uždenkite puodą arba gilią keptuvę dangčiu.
  • Ryžius virkite ant silpnos ugnies 10-15 minučių. Niekada neatidenkite dangčio! Atminkite: atidarius dangtį ryžiai sugadinami.
  • Štai ir paruošti skanūs, purūs ir sveikatai nekenksmingi ryžiai!

Štai įdomus plovo receptas, kurį atsiuntė skaitytojas iš Azerbaidžano. Yra nedidelis pastebimas skirtumas: čia ryžiai mirkomi sūdytame vandenyje, kuris taip pat yra labai sveikas. Ryžiai tampa skanesni ir baltesni. Be to, sūdytas vanduo pašalina nemalonų kvapą! Deja, kai kurių gamintojų ryžių kruopos yra nuviliančios. Virti ryžiai gali turėti pelėsių kvapą, tarsi juose gyventų ir veistųsi pelės… Ar atkreipėte dėmesį?

„Taip ryžiai verdami ir Azerbaidžane. Mano močiutė ir mama ryžius per naktį mirkydavo pasūdytame vandenyje, kad virdami jie nesuirtų, ir taip pat virdavo pasūdytame vandenyje, kaip makaronus. Nusunkę ryžių vandenį, į beveik išvirtus ryžius suberiame norimus prieskonius, supilame aliejų ir ant mažos ugnies troškiname.

Skoniu tai skiriasi nuo uzbekiško, turkiško, afganiško plovo. Beje, Irane plovas taip pat gaminamas taip pat, kaip ir pas mus. Nepakeičiamas plovo ingredientas yra šafranas…“

Štai kaip virti ryžius, kad jie taptų birūs!

Yra ir kitų labai įdomių ryžių gaminimo būdų, kurie man asmeniškai ir mūsų redakcijai yra nežinomi. Pavyzdžiui, ryžiai, virti piene su sviestu ir daug kardamono. Ryžius pamirkykite per naktį. Supilkite karštą pieną ant ryžių ir švelniai pakaitinkite su kardamonu. Pagal skonį galima įberti cukraus. Rezultatas – neįtikėtino skonio pudingą primenanti košė, išbandykite!

Dar vienas uzbekiškas receptas, apie kurį nuodėmė būtų nutylėti. Tai yra ryžiai su mung pupelėmis. Mung pupelės – tai maži žali žirneliai, pasižymintys ypatingu riešutų skoniu, kuris atsiskleidžia jas sumaišius kartu su ryžiais. Mung pupeles ir ryžius pamirkykite per naktį ir išvirkite vandenyje ant silpnos ugnies. Tai skanu, maistinga ir sveika!

Kai pirmą kartą paskelbėme straipsnį apie ryžiuose esantį arseno kiekį, mus prajuokino vieno gerbiamo skaitytojo komentaras. „Esu toks senas, kad prisimenu, kaip odontologai į skaudamą dantį dėdavo arseno ir uždengdavo jį vata. Kitą dieną atėjus, jie ištraukdavo dantį…“

Žinoma, padėtis odontologijoje pasikeitė. Dar visai neseniai žmonės negalvojo, nesusimąstė apie kenksmingas medžiagas namuose, maiste ir aplinkoje. Dabar situacija kitokia. Labai svarbu rūpintis savo sveikata, kiekvienas yra atsakingas už save.

Mano draugas patvirtino: mitybos kokybė turi didelę įtaką sveikatai. Tačiau nepamirškite, kaip svarbu reguliariai išeiti į lauką, palaikyti intensyvų gyvenimo ritmą ir daryti tai, kas jums patinka! Mieli skaitytojai, pasitaikius pirmai progai, keliaukite į gamtą.

Ar ši informacija jums buvo naudinga ir ar jums patiko mūsų straipsnis? Ar plaunate ryžius ir kitus grūdinius produktus prieš juos valgydami? Ar bandėte mirkyti ryžius per naktį? Jei norite, pasidalinkite savo mėgstamiausiu ryžių receptu.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---