Moksliškai įrodyta, kad ekologiški produktai yra sveikesni, nes juose nėra antibiotikų ar genetiškai modifikuotų ingredientų. Juose yra sveiki riebalai. Vienintelis ekologiškų produktų trūkumas gali būti jų kaina. Žinoma, jie yra brangesni už paprastus produktus.
Antibiotikai ir GMO
Ekologiškas aliejus yra sveikesnis nei įprastas, nes ekologiškai auginamos karvės negauna augimo hormonų ir antibiotikų. Jas maitina tik ekologiškais maisto produktais, kuriuose nėra GMO. Ne mažiau kaip 30% ekologiškų pašarų sudaro žolės ganymo laikotarpiu. Jei karvė serga ir jai reikia antibiotikų, ji pašalinama iš ekologinės gamybos.
Riebalų rūgštys
Ekologiniame aliejuje yra sveikų riebalų. Mokslininkai išbandė keletą sviesto tiekėjų. Jie apsvarstė skirtingų riebalų rūgščių kiekį kiekviename prekių ženkle. Paaiškėjo, kad organiniuose aliejuose yra mažiau trans-riebalų nei įprastas aliejus ir daugiau Omega-3 ir Omega-9 riebalų rūgščių.
Aplinka
Ekologinis ūkininkavimas yra naudingas aplinkai, nes jis prisideda prie biologinės įvairovės išsaugojimo, didinant skirtingų rūšių skaičių ir stiprinant žemės ūkio paskirties žemės ekosistemą.
Kaip pasigaminti naminį, organinį, sviestą:
Sudėtis:
- 300 ml riebios grietinėlės
- jūros druska pagal skonį
Paruošimas:
1. Supilkite grietinėlę į 500 ml stiklainį, gerai užsukite ir kratykite, kratykite, kol atsiskirs sviestas nuo pasukų. Tai gali trukti nuo kelių minučių iki plius minus pusvalandžio.
2. Nukoškite sviestą. Likusias pasukas galite panaudoti blynams kepti.
3. Dėkite sviestą į dubenį su labai šaltu vandeniu, nuplaukite maigydama rankomis ir suformuokite į vieną gabaliuką.
4. Jei norite – padruskinkite.
Esu Jovita, viena iš laikas.lt straipsnių autorių. Jau nuo mažens mėgstu gaminti ir džiaugiuosi, kad mama leido eksperimentuoti virtuvėje. Mėgstamiausi patiekalai, be abejonės, desertai. Taip pat mėgstu „suktis” namuose, tad skaitytojams stengiuosi pateikti ne tik įdomių receptų, bet ir naudingų patarimų namų ruošoje.