Šliužai iš tiesų atrodo nekaltai, bet sode gali akimirksniu sukelti chaosą. Jie labai godūs, be to, veikia daugiausiai naktį, todėl juos sunku pagauti įvykio vietoje ir išnaikinti. Daug geresnis ir veiksmingesnis sprendimas būtų naminis purškalas nuo šliužų.
Šliužai yra vieni iš dažniausiai pasitaikančių sodo kenkėjų. Jei jų neatsikratysite, galite patirti nemažai žalos. Kai kurie žmonės jiems spendžia spąstus, o kiti bando juos sunaikinti. Bet dar geresnė mintis yra pasigaminti naminį purškalą šliužams atgrasyti. Tiesiog panaudokite vieną produktą, kurį tikrai turite savo namuose.
Kokią žalą šliužai padaro darže?
Šliužai labai mėgsta daržovių lysves, pavyzdžiui, salotas, kopūstus, morkas ir burokėlius. Jie taip pat neaplenkia ir gėlių, įskaitant nasturtas, cinijas, jurginus ir lelijas. Augaluose jie išgraužia netaisyklingos formos skylutes, o kadangi yra labai godūs, mažesnius daigus gali praryti per vieną naktį. Jie išlenda maitintis vakare, o dieną slepiasi tamsiose ir drėgnose vietose. Todėl juos sunku sugauti. Geriausias būdas kovoti su šiais kenkėjais – naminis purškalas nuo šliužų. Jį galite pasigaminti tik iš vieno ingrediento.
Iš ko pasigaminti naminį purškalą nuo šliužų?
Pasigaminti naminį purškalą nuo šliužų labai paprasta! Tereikia užvirinti paprastą juodą kavą ir ja nupurkšti augalus, kuriems gresia šliužų pavojus. Kaip teisingai paruošti preparatą? Išvirkite puodelį kavos ir palikite jį atvėsti. Sumaišykite kavos nuovirą su vandeniu santykiu 1:4 ir šiuo mišiniu apipurkškite šliužų užpultus augalus. Tačiau būkite atsargūs su šiuo preparatu, nes ne visi augalai toleruoja kavą. Kava gali pakenkti rūgščios augimo terpės nemėgstančioms augalų rūšims. Panaudoję purškalą, stebėkite savo augalus. Jei pastebėsite, kad kuris nors iš jų blogai toleruoja šį naminį purškalą, daugiau jo nenaudokite.
Kaip dar galima panaudoti kavą nuo šliužų?
Purškimas kava nėra vienintelis būdas kovoti su šiais kenkėjais. Taip pat galite naudoti ir juodos kavos tirščius, gautus išvirus nedidelį kiekį kavos. Tiesiog išbarstykite juos aplink lysves, kurias puola šie kenkėjai. Šliužai negali susidoroti su tokiu biriu gruntu, nes dalelės prilimpa prie jų lipnių kūnų. Dėl šios priežasties jie ims vengti kavos tirščių užtvaros ir aplenks jas dideliu atstumu. Panašų poveikį turės ir aplink augalus išbarstytas smėlis arba smulkiai susmulkinti kiaušinių lukštai. Svarbu tai, kad tiek kavos tirščiai, tiek kiaušinių lukštai ne tik atbaidys kenkėjus, bet ir patręš dirvožemį bei jame augančius augalus.