Rožės jau daugelį metų auga soduose ir suteikia romantiškumo bei elegancijos. Jos pasižymi nuostabiu aromatu ir turtinga spalvų gama. Sužinokite, ką daryti su rožėmis, kai jos baigia žydėti.
Šioms gėlėms reikia tinkamos priežiūros, kad žydėtų ilgai ir nuostabiai. Be laistymo ar tręšimo, ne mažiau svarbus yra jų genėjimas. Jį reikia atlikti tinkamu laiku, kad augalas išleistų pumpurus ir puoštų sodą visą sezoną.
Ką daryti su nužydėjusia rože?
Kai rožė nužydi, ji staiga lieka „nuoga“. Tačiau tai yra valymo procesas, kuris pagerina krūmo išvaizdą. Todėl pirmoji procedūra, kurią reikia atlikti po žydėjimo, yra genėjimas. Tai turėtų būti atliekama žemiau žiedų galvutės. Antrasis svarbus elementas yra laistymas ir tręšimas, kuris turėtų būti atliekamas sistemingai. Verta nepamiršti, kad prižiūrint rožes reikia vengti tręšimo pertekliaus, nes galite sau padaryti daugiau žalos nei naudos. Po žydėjimo augalas atgauna jėgas, todėl rožei reikia daug maistinių medžiagų.
Kaip ir kada genėti rožes?
Svarbu naudoti tinkamus įrankius, pvz., genėjimo žirkles. Jos turi būti švarios ir aštrios, kad nepažeistų augalo struktūros. Nepamirškite, kad visada reikia nukirpti maždaug 1/3 pradinio ūglių ilgio ir 5 mm aukščiau pumpuro. Taip pat labai svarbi yra pjovimo kryptis. Ji turi būti atliekama į išorę, kad rožė augtų ta kryptimi. Tinkamas rožių genėjimo laikas priklauso nuo oro sąlygų ir veislės. Vasarą tai reikėtų daryti tada, kai visi žiedai ant šakos jau būna nužydėję.
Rožių tręšimas
- Sodo ir kambarinių augalų tręšimas – tai elementas, kuris greitai pagerins jų žydėjimą ir augimą. Geriausių maistinių medžiagų galite pasiruošti patys namuose.
- Populiariausia natūrali trąša yra kompostas. Jame yra daug maistinių medžiagų, kurios gerina augalų struktūrą ir prasiskverbia į šaknis. Jį verta ruošti iš virtuvės ir sodo atliekų.
- Mėšle yra kalio, fosforo ir azoto, todėl jis yra vitaminų bomba.
- Dilgėlės klaidingai laikomos piktžolėmis. Iš jų pagamintas raugintų dilgėlių tirpalas patreš visus sodo augalus.