Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Sumaišykite tai su vandeniu ir palaistykite pasodintus česnakus: išaugs kur kas didesnės galvutės

Česnakai ypatingai vertinami dėl savo aromato. Česnakais pagardinti patiekalai įgauna ypatingą skonį. Ši prieskoninė daržovė yra natūralus antibiotikas, todėl česnakų visada naudinga turėti po ranka. Mes jums papasakosime, kokiomis trąšomis tręšti česnakus, kad išaugusių česnakų galvutės būtų kuo didesnės.

Česnakai dažniausiai sodinami pavasarį. Tinkama priežiūra yra raktas į sėkmingą derlių. Jei norite išbandyti natūralias česnakų trąšas, mes turime paruošę receptą.  Nustebsite, kokios gali būti veiksmingos naminės trąšos.

Tinkamas dirvožemis

Česnakai mėgsta derlingą dirvą su dideliu humuso kiekiu. Šios prieskoninės daržovės netoleruoja šlapio dirvožemio. Jei jūsų žemė nėra labai derlinga, patręškite ją mėšlu. Tam galite naudoti šviežią arba granuliuotą mėšlą. Tokias trąšas geriausia naudoti pavasarį, tačiau svarbu žinoti, kad mėšlu patręštoje dirvoje česnakus galėsite sodinti tik po metų! Česnakai gerai auga tose vietose, kur anksčiau augo javai, žirniai, pupos ar ankstyvieji agurkai.  Taip pat nepamirškite ir apie tinkamą kaimynystę – braškėms patinka česnakų kompanija, nes tai apsaugo jas nuo ligų.

Kaip sodinti česnakus?

Sodinimui rinkitės stambias ir nepažeistas česnakų skilteles, kurių galite įsigyti sodo prekių parduotuvėje. Tai užtikrins kur kas geresnį česnakų derlių. Česnakų skilteles sodinkite tiesiai į dirvą – platesne puse žemyn. Sodinkite jas 3-5 cm gylyje maždaug 5-10 cm atstumu. Galite sodinti ir į vazoną – rinkitės bent 20 cm gylio vazonėlius. Užpildykite vazoną derlinga žeme ir sodinkite česnakus maždaug 10 cm gylyje. Nepamirškite, kad ši prieskoninė daržovė mėgsta saulę, todėl  vazonus pastatykite ten, kur daug šviesos. Česnakai blogai auga šešėlyje ar daliniame pavėsyje.

Trąšos česnakams

Česnakus tręškite pavasarį, kai jie išleidžia 3–5 lapelius. Šiuo laikotarpiu česnakams reikia daugiau energijos, kad užaugintų naujus lapus. Pirmasis maistinių medžiagų trūkumo požymis, kurio nereikėtų nuvertinti, yra lapų pageltimas ir lapų galiukų lūžinėjimas. Kuo pavasarį tręšti česnaką?  Rinkitės trąšas, kuriose yra magnio, azoto ir sieros. Tam puikiai tinka galvijų ir arklių mėšlas. Kaip paruošti tokias trąšas? Trąšas supilkite į kibirą (jį pripildykite iki pusės). Užpilkite vandeniu, ir palikite 5 dienas pastovėti. Praėjus šiam laikui, palaistykite augalus. Galima naudoti ne tik arklių ir galvijų, bet taip pat ir paukščių išmatas. Mėšlo galima įsigyti iš ūkių ar žirgynų savininkų. Jei naudosite paukščių mėšlą, geriausia rinktis viščiukų mėšlą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---