Gegužė yra pats palankiausias metas sodinti [-[0]-] . Nuo gegužės pradžios galima sodinti beveik viską. Tačiau vis tiek rekomenduojame atkreipti dėmesį į orų prognozę. Geriau orientuotis į esamą oro temperatūrą, dėl šaltesnio oro gali sulėtėti daržovių augimas, tad turėsite vėlesnį derlių. Sodininko kalendorius padės orientuotis geriau! Pasodinkite daržoves tinkamu laiku!
Daigus pradėkite auginti savaitę ar dvi prieš sodinimą. Tai galima padaryti padėjus augalus prie atviro lango arba padėjus dėžutes su daigais balkone ir palaipsniui didinant jų stovėjimo lauke laiką. Pavyzdžiui, pradėkite nuo 15 minučių per dieną ir galiausiai palaikykite juos balkone per visą naktį. Tokiu būdu augalai pripras prie oro sąlygų.
Pupos, žirniai
Jei prieš sėją sėklas uždengiate maistine plėvele, dirva sušyla ir sėklų daigumas yra didesnis. Jei dirva drėgna, galite sodinti sausas žirnių ir pupelių sėklas, jei ne, žirnius ir pupeles reikia mirkyti vandenyje.
Kaip ir kitas sėklas, prieš sėją žirnių daigus galima auginti stimuliatoriais, detoksikuoti ir pašildyti. Žirnių sėklos turėtų būti sodinamos eilėmis, kurių atstumas yra 5-6 cm, sėklų sodinimo gylis turėtų būti 3-4 cm.
Pomidorai
Pomidorų ir paprikų daigai sodinami atsižvelgiant į klimato sąlygas. Pasodinti pomidorų daigai turėtų būti nelaistomi maždaug 2 savaites. Tokiu būdu šaknys įsišaknija giliau į dirvą, o augalai mažiau kenčia nuo per mažo laistymo.
Česnakai
Išardykite česnako skilteles ir nulupkite jas, tada paimkite minkštą skudurėlį ir įdėkite visas į vidų. Kai tik oras pagerės ir dirva sušils, galite pradėti sodinti česnakus. Padarykite dirvoje apie 10 cm gylio griovelį ir jame sodinkite česnakus.
Vasariniai česnakai sunoks vėliau, bet bus didesni. Vasarą rekomenduojama kelis kartus česnakus patręšti. Pirmoje vasaros pusėje česnakus palaistykite, bet atsiminkite, kad česnakų negalima perlaistyti.