Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Šios trąšos atbaidys šliužus ir kitus kenkėjus: nedvejodami išbandykite

Sodas yra ne tik vieta atsipalaiduoti ir auginti augalus. Tai taip pat yra ideali vieta kenkėjams, o jų yra gana daug. Jei pasirūpinsite kenkėjų prevencija, galėsite išvengti nuostolių. Mes jums papasakosime apie tikrai veiksmingą priemonę, kuri padės kovoti su šliužais ir sraigėmis.

Šliužai ir sraigės gali smarkiai pakenkti pasėliams. Jei nenorite, kad visas jūsų darbas nueitų perniek ir augalų lapus suėstų kenkėjai, pasinaudokite mūsų patarimu. Tai yra tikrai veiksminga ir beveik nieko nekainuoja.

Ką daryti su sraigėmis sode?

Pavasario ir vasaros laikotarpis – ne tik didesnio aktyvumo sode, bet ir kenkėjų maitinimosi metas. Jūsų augalus gali užpulti skruzdėlės, pelėnai, voratinklinės erkutės, amarai, kurmiai, taip pat ir šliužai. Jie yra maži ir tiesiog nepastebimi, maitinasi naktį, lapuose palieka sukramtytas skylutes ir pridaro daug žalos. Vis dėlto, tikrai galima tai galima ištaisyti. Jums tikrai nebūtina naudoti parduotuvėse siūlomos chemijos, nes yra ir kur kas paprastesnis būdas kovoti su šliužais. Jei pastebėjote, kad jie išplito po visą jūsų sodą ir minta jūsų prižiūrimomis salotomis, gėlėmis ar kitais augalais, pasiimkite Epsom druskos! Tai yra šių kenkėjų veikimo priešnuodis.

Kaip sode atbaidyti šliužus?

Kas yra ši paslaptingai skambanti druska? Tai yra sieros ir magnio junginys, kitaip dar vadinamas karčiąja druska. Dažniausiai jis naudojamas kosmetikoje, o pavadinimas kilęs nuo vietos, kur ši druska yra išgaunama. Epsom druska taip pat naudojama sodininkystėje. Magnis ir siera yra būtini daugumos augalų augimui. Vieno kilogramo pakuotės visiškai užtenka, kad būtų galima paruošti kelis preparatus, kurie ne tik atbaidys sraiges, bet duos ir kitokios naudos. Šią druską taip pat galite naudoti kaip priemonę žaliai vejai ar kaip trąšą pasėliams. Šios priemonės kaina yra gerokai mažesnė nei daugybės kitų preparatų. Štai – Epsom druskos panaudojimo būdai:

  • Kova su šliužais

Pabarstykite Epsom druska aplink augalus, kuriuos apniko šliužai. Jiems tai bus neįveikiama kliūtis, bet tik iki tol, kol ji ištirps. Tirpstanti Epsom druska praturtina substratą magniu. Taigi, tai yra saugus ir augalams nekenksmingas produktas.

  • Purškalas nuo kenkėjų

2 šaukštus druskos ištirpinkite 4 litruose vandens, supilkite į  buteliuką su purškikliu ir retkarčiais šiuo mišiniu apipurkškite augalus, ypač tuos, ant kurių pastebite amarų.

  • Žalios vejos puoselėjimas

Ši priemonė sustiprins žolę ir suteiks jai sodrią žalią spalvą. Tiesiog pabarstykite Epsom druska (1 stiklinė kvadratiniam metrui) ir palaistykite žolę – ji nepagels.

  • Pasėlių skonio gerinimas

Pabarstykite Epsom druska ant augalų pagrindo – ji  puikiai tinka vaisiams ir daržovėms. Dėl druskoje esančio magnio pasėliai bus sodresni ir išraiškingesnio skonio.

Kaip matote, ši druska sode daro tikrus stebuklus!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---