Soda yra saugi ir veiksminga natūrali priemonė, kurią galima naudoti sode nuo kai kurių kenkėjų, ligų ir piktžolių. Ji nėra kenksminga žmonėms, augalams ar naudingiems vabzdžiams, pavyzdžiui, bitėms.
Jei užsiimate ekologiniu ūkininkavimu, sode jums gali labai praversti soda, nes ši priemonė neleidžia vystytis augalus puolantiems ligų sukėlėjams ir parazitams.
Kepimo soda yra natrio bikarbonatas, todėl žmonės dažnai klausia, ar tai yra natūralus junginys. Atsakymas yra TAIP. Tai – visiškai natūralus produktas, kuris randamas šaltiniuose ir geizeriuose.
Soda gali padidinti dirvos pH ir užkirsti kelią grybelio sporų dygimui. Ši priemonė naudojama tada, kuomet siekiama apsaugoti daržoves, vaisius ir gėles nuo įvairių kenkėjų, tokių kaip blakės, sraigės, amarai. Taip pat soda gali apsaugoti nuo ligų, tokių kaip miltligė, antracnozė, ir t.t.
Sodą galima naudoti keliais būdais, tačiau geriausia tokią priemonė rinktis ne tada, kai jau atsiranda tam tikrų pakitimų, bet prevenciškai.
Paprasčiausias purškalas, kurį nesunkiai galite pasigaminti patys, yra šis kepimo sodos tirpalas:
Jums reikės:
- 50 g kepimo sodos
- 10 l vandens
Vandenyje gerai išmaišykite sodą, supilkite tirpalą į purškimo buteliuką ir purkškite augalus kas 7 dienas (tą geriausia atlikti po lietaus, nes drėgmė skatina grybelinių ligų vystymąsi).
Rezultatas bus dar geresnis, jei į du litrus vandens įlašinsite lašelį augalinio aliejaus, lašelį indų ploviklio ir įdėsite 2 nedidelius šaukštelius valgomosios sodos.
Taip pat galite naudoti ūkišką muilą, tačiau įsitikinkite, kad jame nėra baliklių, kurie gali pakenkti augalams.
Sodą galima maišyti ir su pienu: į 1 litrą pieno įpilkite 1 valgomąjį šaukštą sodos ir praskieskite 10 litrų vandens. Vandens kiekį galima sumažinti, tačiau atkreipkite dėmesį į proporcijas – tuomet reikėtų sumažinti ir sodos bei pieno kiekį. Dažniausiai naudojamas karvės arba ožkos pienas, kurį reikia atskiesti santykiu 1:10. Šiuo tirpalu apipurkškite augalų lapus iš visų pusių (kartą per savaitę).
Pienas yra puiki trąša augalams, todėl juo kartas nuo karto galite palaistyti augalus.
Kepimo soda taip pat tinka pesticidų pašalinimui nuo vaisių ir daržovių bei sodo įrankių valymui.
1 valgomąjį šaukštą sodos galite užpilti 2 litrais vandens ir leisti vaisiams ar daržovėms šiame tirpale pastovėti 10 minučių. Tuomet vaisius ir daržoves gerai nuplaukite po tekančiu vandeniu.
Prieš purkšdami augalus sodos tirpalu pirmiausia juos apipurkškite vandeniu. Būkite atsargūs, nes didelės koncentracijos tirpalas gali pakenkti augalui. Jei naudosite per didelį sodos kiekį, ji gali nusėsti dirvožemyje ir absorbuoti geležį bei kalcį, o tai neleis augalams pasisavinti šių elementų. Būtent todėl augalai gali augti pernelyg lėtai, o jų lapai gali imti gelsti.
Sodos tirpalą geriausia naudoti anksti ryte arba vėlai vakare esant debesuotam orui. Jei saulė bus labai kaitri, sodos tirpalas gali nudeginti augalus.
Jei kovojate su skruzdėlėmis, jums gali pagelbėti kepimo soda ir cukrus. Į dubenį įberkite 5 arbatinius šaukštelius cukraus pudros ir sumaišykite su 5 arbatiniais šaukšteliais kepimo sodos. Pastatykite skruzdžių mėgstamoje vietoje.
Į purkštuvą įpilkite obuolių sidro acto ir išpurkškite kuo daugiau skruzdžių takų.
Sėkmės!
Vaizdo įrašo medžiaga: