Daugelis mūsų darbą sode ar darže sieja su nuolatiniais nugaros skausmais ir dideliu fiziniu krūviu, tačiau pagrindinė nuovargio ir diskomforto priežastis yra ne pats darbas, o klaidos, kurias darome ravėdami ar atlikdami kitus darbus. Jei siekiate, kad sodo ir daržo darbai asocijuotųsi ne su nuovargiu, bet su malonumu, jums tikrai pagelbės keli paprasti patarimai.
Apšilimas
Prieš pradėdami rauti piktžoles, atlikite apšilimo pratimus: pasukiokite galvą, pamankštinkite rankas ir kojas, atlikite pritūpimus ir šuoliukus. Tai padės išvengti traumų ir leis sumažinti stuburo apkrovą.
Sumažinkite stuburo apkrovą
Norėdami sumažinti stuburo apkrovą, atsiklaupkite ir atsiremkite rankomis: svoris pasiskirstys tolygiai, o stuburo padėtis bus patogi. Įsitikinkite, kad naudojate tris atramos taškus: ranką, kelį ir pėdą.
Nepamirškite atsikvėpti
Natūralu, kad įvairius darbus neretai norisi kuo greičiau pabaigti, tačiau vertėtų nepamiršti poilsio. Kas valandą darykite bent 10 minučių pertraukas ir užsiimkite mėgstama veikla.
Naudokite pagalvėles
Ilgas klūpojimas tikrai vargina, todėl rekomenduojame įsigyti specialias pagalvėles, kurios sumažins trintį ir leis jaustis kur kas patogiau. Nors prekyboje tikrai galime rasti specialiai sodo ir daržo darbams pritaikytų pagalvėlių, tačiau iš bėdos gali pagelbėti ir guminis kilimėlis.
Išbandykite suoliuką
Jei klūpojimas ant pagalvėlės neatrodo pakankamai patogus, tokiu atveju galite išmėginti darbą sėdint ant specialaus suoliuko ar kėdutės.
Dirbkite… atsigulę
Ravėti, laistyti ar nuimti derlių galite ne tik pasilenkę ar sėdėdami, bet taip pat ir atsigulę. Pasigaminti tokią „lovą“ nėra labai sudėtinga – svarbiausia užtikrinti, kad šis įrenginys lengvai judėtų, ir jūs galėtumėte pasislinkti į priekį.