Gegužės mėnuo – idealus metas sodinti pomidorus. Mėnesio pradžioje tai reikia daryti šiltnamiuose, o gegužės viduryje pomidorai sodinami į atviras daržo lysves. Tačiau šias daržoves dažnai puola ligos ir kenkėjai. Šiame straipsnyje papasakosime jums, kaip sodinti pomidorus, kad jie būtų atsparesni. Šio metodo paprastumas jus nustebins!
Pomidorams reikia daug maistinių medžiagų. Jei jų neaprūpinsite trąšomis, jie taps labai jautrūs ligoms ir kenkėjams. Yra labai paprastas ir nebrangus būdas juos sutvirtinti ir apsaugoti. Parodysime, kaip tam panaudoti paprasčiausias dilgėles, kurių daug kur galima prisirinkti visiškai nemokamai.
Kaip dilgėlės padės apsaugoti pomidorus nuo ligų ir kenkėjų?
Paprastose dilgėlėse gausu azoto, kalio, magnio, taip pat geležies, kalcio, silicio ir cinko. Dėl to jos yra puikios ir labai vertingos savo maistinėmis medžiagomis daugeliui daržo augalų, vaismedžių ir gėlių. Jos ypač skatina augalų augimą ir apsaugo juos nuo daugelio ligų bei kenkėjų. Dažniausiai jos naudojamas kaip trąša suspensijos pavidalu, iš kurios ruošiamas purškalas. Tai ne vienintelė forma, kuria jas galima naudoti. Be kita ko, jos taip pat puikiai tinka pomidorų sodinimo metu. Maža to, taip jau sutapo, kad gegužė – mėnuo, kai dažniausiai sodinami pomidorai, taip pat yra ir naujų, jaunų dilgėlių intensyvaus augimo mėnuo. Taigi, problemų dėl jų prisiskynimo taip pat neturėtų kilti.
Kaip sodinti pomidorus? Juos sodinant naudokite dilgėles
Paprasčiausias būdas panaudoti dilgėles sodinant pomidorus – įmesti jas į duobę prieš pat sodinimą. Šiam tikslui pasirinkite penkis ar šešis jaunus dilgėlių stiebelius ir įdėkite juos į kiekvieną duobutę. Tada sumaišykite dilgėles su žemėmis ir galiausiai uždenkite plonu dirvožemio sluoksniu. O tada jau galėsite sodinti pomidorus kaip esate įpratę. Dilgėlės, kurios bus netoli besiformuojančių šaknų, laikui bėgant dirvoje suirs ir taip suteiks vertingų maistinių medžiagų bei apsaugos nuo ligų ir kenkėjų.