Smulkūs, išblukę lapeliai ant pailgų, plonų stiebų ant palangės kelia susirūpinimą net ir patyrusiam sodininkui. Visi požymiai rodo, kad daigai peraugo, todėl reikia imtis skubių veiksmų. Mes jums patarsime, kokių.
Gali būti kelios daigų peraugimo priežastys – apie jas ir papasakosime. Taip pat sužinosite, kaip ištaisyti klaidas ir tinkamai pasodinti peraugusius pomidorus, kad užaugintumėte gausų derlių.
PERAUGĘ DAIGAI: KAS TAI SUKĖLĖ IR KAIP TAI IŠTAISYTI
Per anksti pasėta
Pomidorai ant palangės turi būti laikomi 60 dienų nuo sudygimo iki perkėlimo į lysvę. Prieš sėjant svarbu atsižvelgti į pavasario orų prognozę. Priešingu atveju gali atsitikti taip, kad daigai aktyviai pradeda augti ir net žydėti, tačiau lauke dar būna šalta ir anksti juos persodinti.
Pertręšimas
Pertręšimas nėra naudingas niekam. Dažnas tręšimas, kai norima stiprių daigų, gali būti meškos paslauga. Dėl per gausaus tręšimo per trumpą laiką tikrai išaugs išstypę stiebai.
Nepakankamas šviesos srautas
Kiekvienas pavasaris būna vis kitoks. Ir būna tikra sėkmė, jei per sezoną būna daug saulėtų dienų. Bet jeigu ne? Tada daigams reikia papildomo šviesos šaltinio. Tokiu atveju reikia pasirūpinti papildomu apšvietimu. Šiuo metu galima įsigyti įvairių fitolempų, kurių kiekviena yra skirtingo tipo ir skirtingai kainuoja. Tinkamą nesunku rasti.
Pavėluotas pikavimas
Jei pomidorus pasėjote per tankiai, išretinkite juos ir atskirkite kuo anksčiau. Daigai nuo pirmųjų dienų konkuruoja dėl šviesos ir gali užstoti vienas kitą.
Kaip priversti augalus augti lėčiau, jei daigai jau peraugo
Yra keletas būdų, kaip sulėtinti daigų augimą. Jei negalite pasodinti augalų į žemę arba to neleidžia oro sąlygos, išbandykite šiuos būdus:
- Sumažinkite laistymo dažnumą ir kiekį;
- Nenaudokite jokių trąšų;
- Persodinkite į didesnius indelius;
- Perkelkite vazonėlius su daigeliais į vėsesnę vietą.
Jei augalas išleido žiedynus, nupjaukite juos kuo arčiau pagrindo. Nepamirškite palikti kelių apatinių lapelių. Tai padės miegantiems pumpurams išleisti naujus stiebelius. Norėdami padidinti gero derliaus tikimybę, persodinkite daigus į didesnį vazoną su praturtinta dirva.
Kaip persodinti į žemę, jei daigai jau peraugo
„Sodinimas gulint“ yra patikimiausias ir patyrusių sodininkų labiausiai patikrintas metodas. Gudrybė ta, kad tokiu būdu trūkumą (ilgus stiebus) galime lengvai paversti privalumu. Pomidorai, pasodinti gulint per visą stiebo ilgį, išleis šaknis. Įsivaizduokite, kokia fantastiška šaknų sistema tai būtų! Visa tai skirta geresnei mitybai ir derliaus nokinimui – tai, ko jums ir reikia!
Kaip sodinti pomidorus į lysvę
Iš anksto pašalinkite lapus nuo kotelio, palikdami tik trečdalį viršuje. Iki sodinimo žaizdos turėtų sugyti, kad į jas nepatektų bakterijų.
Mentele padarykite ne didesnį kaip 10 cm gylio griovelį. Iš karto į vagą įberkite pelenų ir borofoskos trąšų.
Ištraukite augalą iš vazono ir įstatykite jį į vagą šaknimis į pietus. Šaknis ir pliką stiebą užberkite žemėmis.
Gausiai palaistykite. Maždaug po trijų dienų pastebėsite, kad stiebai ir lapai pakilo ir prigijo.
Kaip matote, metodas yra paprastas, bet 100% veiksmingas! Vienintelis keblumas – peraugusius sodinukus nuvežti į vasarnamį sveikus. Dėl ilgų ir trapių stiebų tai padaryti yra tikras iššūkis.
Linkime sėkmės ir gausaus derliaus!