Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Pelenų trąšos – veiksminga apsauga nuo šliužų. Išbandykite!

Jei kursite krosnį ar židinį, neskubėkite išmesti likusių pelenų, nes juos galėsite panaudoti sode.  Pelenuose yra daug maistinių medžiagų, kurios gali sustiprinti tam tikrus augalus ir apsaugoti nuo kai kurių kenkėjų. Mes jums papasakosime, kokiems augalams tokios trąšos tinka, o kuriems – ne.

Pelenus galite rinkti ištisus metus. Įprastai juos galima laikyti plastikiniuose maišeliuose. Pelenai yra nemokamos ir lengvai biologiškai išsiskaidančios trąšos, tačiau jas naudoti reikia protingai.

Pelenų panaudojimo būdai

Yra keletas veiksmingų būdų, kaip galima naudoti pelenus. Štai – keli jų:

Trąšos daržovėms ir gėlėms

Pelenuose yra stebėtinai daug vertingų maistinių medžiagų, įskaitant kalį, natrį, fosforą, kalcį ir magnį. Pelenuose taip pat yra silicio, geležies, sieros, boro, mangano ir kitų elementų. Šios medžiagos skatina augalų, mėgstančių šarminę dirvą, augimą. Tokios trąšos gerina dirvožemio struktūrą ir skatina mikrofloros vystymąsi. Taip pat pelenai gali būti naudojami rūgščios dirvos šarminimui, jei ketinate auginti tokius augalus, kuriems patinka šarminė dirva. Vis dėlto, pelenų trąšomis venkite tręšti rododendrus, azalijas, mėlynes ar kitus augalus, kurie mėgsta rūgščią aplinką. Pelenų trąšas svarbu naudoti nevėjuotą dieną.

Apsauga nuo kenkėjų

Iš pelenų galite pagaminti „užtvarą“, kuri apsaugos daržovių lysves ar gėlynus nuo kenkėjų. Tiesiog pabarstykite pelenais aplink gėlynus ar daržovių lysves. Vis dėlto, nepamirškite, kad  pelenai paveiks dirvožemio pH:  jis bus šarminis.

Apsauga nuo šalčio

Pavasario pradžioje, kai naktį temperatūra vis dar žema, vertėtų apsaugoti augalus nuo šalčio. Viena pigiausių šiam tikslui skirtų priemonių neabejotinai yra pelenai. Nors pelenai saugos augalus ne taip gerai kaip agrotekstilė ar kitos panašios priemonės, tačiau dažniausiai to visiškai pakanka.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---